İMEAK Deniz Ticaret Odası, Türk Armatörler Birliği ve S.S. Armatörler Taşıma ve İşletme Kooperatifi, denizcilik sektörünü 26 Mart Salı günü Büyük Kulüp’te düzenlenen iftar yemeğinde bir araya getirdi.

Büyük Kulüp’te verilen “Geleneksel İftar Yemeği”ne İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Türk Armatörler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ergenç ve S.S. Armatörler Taşıma ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Timur Taylan Kalkavan ev sahipliği yaptı.

İftar yemeğine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, İstanbul Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salih Tan, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Mustafa Bankaoğlu, Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Başaran Bayrak, Deniz Ticaret Odası yönetim kurulu üyeleri, şube yönetim kurulu ve meslek komiteleri başkan ile üyeleri ve denizcilik sektöründen çok sayıda davetli katıldı.

IMO 2025 Dünya Denizcilik Günü temasını belirledi IMO 2025 Dünya Denizcilik Günü temasını belirledi

İftar yemeğinde konuşan DTO Başkanı Tamer Kıran, “Türk denizciliğinin güzide paydaşlarıyla Ramazan ayının bir iftar sofrasını paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Denizcilik camiası için geleneksel hale gelen iftar yemeklerini son yıllarda mücbir sebeplerle ertelemek zorunda kaldıklarını hatırlatan Kıran, “Önce Covid-19 salgını nedeniyle 2 yıl ara verdikten sonra 2022’de yaptığımız iftarımıza, geçtiğimiz yıl 6 Şubat’ta yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli depremlerde afete maruz kalan vatandaşlarımıza azami desteğimizi sağlamak için ara vermek zorunda kalmıştık” diye konuştu. Kıran, “İnşallah bundan sonra benzer olaylar yaşamayız ve iftar geleneğimizi sürdürürüz” temennisinde bulundu.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi