Denizci Öğrenciler Derneği’nin (DÖDER) 26. Dönem Genel Kurulu, 30 Haziran Pazar günü İstanbul Gemi Mühendisleri Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Genel Kurul toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan Kurulu Başkanı Cihat Ağcabaşoğlu'nun açılış konuşmasıyla başladı.

Toplantıda 25. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Açelya Kara, Gemi Mühendisleri Odası Başkan Yardımcısı Faruk Sarı, Divan Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Fatih Yazar, Divan Kurulu Yazmanı Tuğçe Demirkapı, Divan Kurulu 2. Yazmanı Doğucan Meriç birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından yönetim kurulu aday listesi tanıtıldı.

Tek aday listesinin olduğu Genel Kurul'da oy birliği ile Piri Reis Üniversitesi öğrencisi Emirhan Kurt Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Denizci Öğrenciler Derneği 26. Dönem Başkanı olarak seçilen Kurt, ekibi ile beraber tüm denizcilik okullarının birlik içinde daha çok çalışarak okullarını ve Denizci Öğrenciler Derneği’ni denizcilik sektörü içerisinde üst seviyelere taşıyacaklarını söyledi. Kurt, bayrak yarışının layık olduğu şekilde devam etmesi için tüm kabiliyetlerini ortaya koyarak ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

DÖDER’den yapılan açıklamada “Denizci Öğrenciler Derneği, denizcilik alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilerin bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri, mesleki ve sosyal açıdan gelişim sağlayabilecekleri bir platform sunmaya devam edecektir” denildi.

Yönetim Kurulu listesi şu şekilde oluştu:

Yönetim Kurulu Başkanı: Emirhan Kurt

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Caner Butuş

Yönetim Kurulu Genel Sekreteri: Gönül Berber

Yönetim Kurulu Saymanı: Abdullah Efe Varol

Yönetim Kurulu Üyeleri:

KOÜ Denizcilik Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı KOÜ Denizcilik Fakültesi'nde mezuniyet heyecanı

Hüsnü Yavuzalp Özdemir

Vahit Arslan

Ömer Baz

Denetleme Kurulu

Denetleme Kurulu Başkanı: Sait Barılday

Denetleme Kurulu Üyeleri

Dilara Beliz Mamati

İnci Berra Kuşu


Emirhan Kurt

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi