Denizci Sivil Toplum Kuruluşları (STK) kötü hava koşullarına bağlı olarak gerçekleşen gemi kazaları ve yaşanan can kayıpları nedeniyle Gündüz Aybay Denizcilik Merkezi'nde bir araya geldi.

29 Kasım Çarşamba günü yapılan toplantıda öncelikle Kafkametler isimli Türk bayraklı kuru yük gemisinin 19 Kasım'da Karadeniz Ereğli'de mendireğe çarparak batması; ardından ise hem sektörün hem de Türkiye'nin gündeminde yer tutan peş peşe yaşanan gemi kazaları değerlendirildi.

Ayvalık adalarında mültecilerden kalan 7 botun enkazı çıkarıldı Ayvalık adalarında mültecilerden kalan 7 botun enkazı çıkarıldı

Denizci Sivil Toplum Kuruluşları'nın toplantısında söz konusu olumsuz durumlar ile can kayıplarının önüne geçilmesi; denizde seyir, can, mal ile çevre emniyeti ve güvenliğinin en iyi hale getirilmesi için katılımcı STK'ların katkı sunduğu ortak bir çalışma yapılması kararlaştırıldı. STK temsilcileri, uygulanması gerekenler hakkında tavsiye niteliğinde bir kılavuz hazırlanması için de fikir birliğine vardı.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi