Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 80. Genel Kurulu, 15-16 Mayıs 2024 tarihlerinde Ankara’da TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde yapıldı.

Genel Kurul'un ilk günü olan 15 Mayıs Çarşamba günü, Birlik Merkezi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni düzenlendi.

Törene, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat katıldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden TOBB delegeliğinde 10. yılını doldurması sebebiyle Hizmet Şeref Belgesi aldı.

Bu tören öncesinde İMEAK DTO heyeti TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Genel Kurul Başkanı Gürsel Baran öncülüğünde TOBB Genel Kurul Divanı, TOBB yönetim kurulu üyeleri, konseyler, oda, borsa başkanları ve delegelerle birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrine çelenk bırakıp saygı duruşunda bulundu.

Genel Kurul'un 2. günü, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleşti. Genel Kurul'a, İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Başkan Yardımcısı Tamer Kıran ve İMEAK DTO'nun TOBB Genel Kurul delegelerinden oluşan heyet katıldı. 

Başkanlığını Gürsel Baran’ın yaptığı Genel Kurul’da, Türk Armatörler Birliği Başkanı ve Oda Meclis Üyesi Cihan Ergenç de Konsey Başkanlık Divanı’nda yer aldı.

Baltık Kuru Yük Endeksi düşüşte Baltık Kuru Yük Endeksi düşüşte

TOBB yönetim kurulu üyeleri, TOBB konsey başkanları ile TOBB delegelerinin katıldığı Genel Kurul'da, Hesapları İnceleme, Mevzuat, Ekonomik Raporu İnceleme, Dilekleri İnceleme, Avrupa Birliği Uyum, Dış İlişkiler, Vergi, Ekonomi Politikası, Basın ve Yayın Komisyonlarının sunuşları gerçekleştirildi.

Deniz Ticaret Odası heyetinde ikinci gün de, TOBB Genel Kurul delegeleri Bilgehan Bayramoğlu, Cihan Ergenç, Cihat Yavuz Güler, Mehmet Cem Akan, Fuat Ersoy Eroğlu, Hayri Yaşar Naiboğlu, Mehmet Alev Tunç, Metin Şener, Murat Er, Murat Gün, Nihat Nahit Sarayönü, Recep Düzgit, Şükrü Fazıl Uzun, Uğur Sina Şen ve Baki Çıngı yer aldı.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi