ABD Federal Denizcilik Komisyonu üç farklı şirketle uzlaşma anlaşması imzalayarak 2,3 milyon dolardan fazla sivil ceza ödemesi tahsil etti ve her bir şirket belirli iş uygulamalarında reform yapma taahhüdünde bulundu.

Fransız deniz taşımacılığı şirketi CMA CGM, faturalandırılmaması gereken bir üçüncü taraftan ödeme talep etmek için bir konşimentodaki tacir tanımını aşırı geniş tanımladığı ve uyguladığı iddialarını çözmek için bir milyar 975 milyon dolar ödeyerek en büyük cezayı aldı. 

Amerikalı bir okyanus taşımacılığı aracısı (OTI) olan Vanguard Logistics Services, yasaların gerektirdiği şekilde tahvil, sigorta veya diğer kefaletlere sahip olmayan OTI'lerin hesaplarından bilerek ve isteyerek yük kabul ettiği veya bu hesaplar için yük taşıdığı iddialarını çözmek için 175.000 dolar ödedi. 

Kızıldeniz'deki rota değişiklikleri aktarma merkezlerini vurdu Kızıldeniz'deki rota değişiklikleri aktarma merkezlerini vurdu

Bir başka OTI olan Shipco Transport, üç suistimal iddiasını çözmek için 155.000 dolar ödeme yaptı. Birincisi, bilerek ve isteyerek, yasaların gerektirdiği şekilde tahvili, sigortası veya diğer kefaletleri olmayan OTI'lerden kargo kabul ettiği veya bu OTI'lerin hesaplarına kargo taşıdığı. İkinci olarak, lisanssız bir OTI'nin mallar için normalde geçerli olacak oran veya ücretlerden daha düşük bir fiyatla taşıma yapmasına izin vermesi. Üçüncüsü, OTI'nin imzacı olmadığı bir okyanus ortak taşıyıcısının hizmet sözleşmelerine erişim sağlayarak başka bir OTI'nin normalde geçerli olacak oran veya ücretlerden daha düşük bir fiyatla mal taşımacılığı yapmasına izin vermesi.

Uzlaşma anlaşmalarına, komisyon resmi yaptırım işlemlerini başlatmadan önce varılıyor. Üç de şirket yasayı ihlal ettiklerini kabul etmedi.

Kaynak: splash247.com

Editör: Haber Merkezi