ABD Birleşik Komutanlığı, Baltimore'daki Dali isimli geminin çarparak yıktığı Francis Scott Key Köprüsü'nden nehire düşerek hayatını kaybeden bir kişinin daha cesedine ulaştı. 

ABD ve Panama Cumhuriyeti Uluslararası Uygunluk Konularında İş Birliği Yapmak İçin Güçlerini Birleştiriyor ABD ve Panama Cumhuriyeti Uluslararası Uygunluk Konularında İş Birliği Yapmak İçin Güçlerini Birleştiriyor

1 Mayıs Çrşamba günü cansız bedenine ulaşılan kişinin 49 yaşındaki Miguel Angel Luna Gonzalez olduğu tespit edildi.

Birleşik Komuta kurtarma ekipleri kayıp inşaat araçlarından birinin yerini tespit etti ve durumu Maryland Eyalet Polisi Departmanına bildirdi. Polis müfettişleri, Maryland Ulaştırma İdaresi Polisi ve FBI'dan memurlarla birlikte daha sonra kırmızı bir kamyonun içinde bulunan beşinci inşaat işçisinin cesedine ulaştı. Maryland Eyalet Polisi Sualtı Kurtarma Ekibi ve Olay Yeri Birimi de yardımda bulundu.

Maryland Eyalet Polis Departmanı Müfettişi Albay Roland L. Butler, Jr. “Bu trajedide kaybettiğimiz her bir kişinin arkasında sevgi dolu bir ailenin yattığını bilerek devam eden kurtarma operasyonlarına kendimizi adamaya devam ediyoruz. Yerel, eyalet ve federal ortaklarımızla birlikte, bu zor zamanda herkesin ailelere en derin taziyelerini ve desteklerini sunmasını rica ediyoruz" dedi.

Singapur bandıralı M/V Dali adlı konteyner gemisi 26 Mart'ta Francis Scott Key Köprüsü'ne çarpmıştı. Hawkins Point ve Dundalk, Maryland'i birbirine bağlayan köprü Patapsco Nehri'ne çökmüş ve Baltimore Limanı'ndaki tüm deniz trafiği durma noktasına gelmişti.

Çökme sırasında köprüde, çukurları onarmaya ara vermiş olan sekiz yol ekibi işçisi bulunuyordu. İki işçi kurtarıldı, kayıp beş kişiye ulaşıldı, bir kişiden ise hala haber alınamıyor.

Editör: Haber Merkezi