Key Köprüsü Müdahale 2024 Birleşik Komutanlığı, Liman Kaptanının Baltimore Limanı'na bağlanan ana kanalın Kuzeydoğu tarafına geçici kanal kurmaya hazırlandığını söyledi.

Geçici kanal 11 feet derinliğe, 264 feet yatay açıklığa ve 96 feet dikey açıklığa sahip olacak. Derinliğin 11 feet olması halinde liman büyük ticari gemilere kapalı kalacak.

Key Köprüsü Müdahale 2024 Federal Olay Yeri Koordinatörü Kaptan David O'Connell, "Bu, Baltimore Limanı'nın yeniden açılmasına giden yolda önemli bir ilk adım olacak. Bu alternatif rotayı açarak Baltimore'a deniz trafiği akışını destekleyeceğiz" dedi.

Francis Scott Key Köprüsü çevresindeki mevcut 2,000 yardalık güvenlik bölgesi yürürlükte kalmaya devam ediyor.

Bu arada kurtarma ekipleri geçen hafta Dali adlı konteyner gemisinin çarpması sonucu yıkılan köprünün enkazını kaldırmak için çalışıyor.

Umman açıklarında petrol tankeri alabora oldu: 16 mürettebat kayıp Umman açıklarında petrol tankeri alabora oldu: 16 mürettebat kayıp

Birleşik komuta, yıkım ekipleri çöken köprü kirişinin kuzey tarafının bazı kısımlarını kesmeye devam ederken iki vinç mavnası, 650 tonluk bir vinç ve 330 tonluk bir vincin olay yerinde çalıştığını söyledi.

Bu arada üç dalgıç ekibi köprünün ve Dali adlı konteyner gemisinin bazı bölümlerini gelecekteki kaldırma işlemleri için inceliyordu.

Editör: Haber Merkezi