Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ‘5. Nesil (5G) Mobil Haberleşme Altyapısının Geliştirme Projelerinin Lansman Töreni’ sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Uraloğlu, Karadeniz Ereğli'de şiddetli fırtına nedeniyle mendireğe çarparak batan ve kayıp 12 denizciden birinin cansız bedeninine ulaşıldığı Kafkametler gemisine ilişkin de açıklama yaptı. Uraloğlu, "Sabah 10.00 gibi acil uyarı verildi ama maalesef o şartlar altında müdahale etmemiz mümkün değildi" dedi.

“O şartlar altında müdahale etmemiz mümkün değildi”

Edremit Körfezinde sintine kaynaklı çevre kirliliği Edremit Körfezinde sintine kaynaklı çevre kirliliği

Bakan Uraloğlu, fırtına ve yağış uyarılarını da meteorolojinin yaptığını hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

"O uyarılarda gerekli bütün ulaşım noktalarında kara, demir, deniz, havayolunda ilgili taraflar uyarıldı. Gerekli önlemler alınmaya çalışıldı. Ancak Karadeniz’de 2 tane gemide sıkıntı oldu. Yüksek hızda esen rüzgâr ve fırtına sonucu Türk bayraklı gemilerden bir tanesi limana yanaşırken defalarca mendireğe çarparak maalesef dün battı. Sabah 10.00 gibi acil uyarı verildi ama maalesef o şartlar altında müdahale etmemiz mümkün değildi. Geminin en son battığını tespit ettik. Bu sabah 1 arkadaşımızın bedenine ulaşıldı. Diğer arkadaşlarımızla ilgili arama- kurtarma çalışmalarımız devam ediyor. Yabancı bayraklı 1 gemi sahile gelip çarptıktan sonra bölündü ancak içerisindeki mürettebat müdahalelerimiz sonucunda sağ salim çıkarıldı. Çok şükür bir can kaybımız yok. An itibarıyla arama kurtarma çalışmalarımız yürütülüyor."

Editör: Haber Merkezi