Antalya Valisi Ersin Yazıcı, "Yat bakım ve üretim merkezini daha da geliştirerek markalaşacağız. Yat üretim merkezimizi büyüterek dünyanın en önemli yat üretim merkezi haline getirmek istiyoruz" dedi. Antalya Valisi olarak her işten sorumlu olduğunu ve sağlık, ulaşım, güvenlik veya eğitim gibi konularda herhangi bir aksaklık olduğunda bunları bilmesi gerektiğini söyleyen Vali Yazıcı" Bu aksaklıkları da yıllardır esnaftan ve sizlerden öğrenip gereğini yapıyorum. Bu yüzden bu buluşmaların büyük bir fayda ve geri dönüşü oluyor" dedi.

 

'Turizmde çok başarılı bir ivme yakaladık'

 

Antalya'da 2022 yılı turizm sezonunun çok iyi gittiğini belirten Vali Yazıcı, "Turizmde bu yıl çok başarılı bir ivme yakaladık. Biliyorsunuz ki Antalya'da her yol turizme çıkıyor. Şehrin neredeyse tüm kolları turizme bağlı bu yüzdende turizmin iyi geçtiği bir sezonda tüm Antalya mutlu oluyor. Esnafımızın keyfi ve morali yerinde. Tarım alanında da çok iyi gidiyoruz. Örtü altı tarım yapanlar bu yıl ürünlerini istediği fiyata sattı. İnşallah önümüzde ki sezon turizm ve tarımda yakaladığımız yükselişi daha da arttırarak yolumuza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

 

RMK MARINE, dünyanın ilk rüzgar enerjili Ro-Ro gemisi için sözleşme imzaladı RMK MARINE, dünyanın ilk rüzgar enerjili Ro-Ro gemisi için sözleşme imzaladı

'Doğu Akdeniz yat bakım ve onarım merkezi haline geldi'

 

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Ersin yazıcı, Antalya'nın tarım, turizm ve ticaret konularını hakkında değerlendirmelerde bulundu.Antalya'nın büyüyen ve güçlenen sanayisi ile Türkiye'nin ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sunduğunu vurgulayan Vali Yazıcı; "Bunların başında da Antalya Serbest Bölge geliyor. Antalya Serbest Bölge şehrimize çok ciddi katkılar sunuyor. Antalya Serbest Bölge'mizde yat üretimi üzerine faaliyet gösteren firmalarımıza baktığımızda dünya çapında marka haline gelmiş birçok firmamız mevcut. Burada üretilen yatlar dünyanın birçok farklı ülkesine ihraç ediliyor. Bunlar ülkemizin ihracatına büyük katkılar sunuyor. Bölgemiz yat üzerine yapılan yatırımlar ve gelişmelerle Doğu Akdeniz'in en geniş çerçeveli , kapasitesi en yüksek yat bakım ve onarım merkezi haline dönüştü. Yat bakım ve üretim merkezini daha da geliştirerek markalaşacağız. Yat üretim merkezimizi büyüterek dünyanın en önemli yat üretim merkezi haline getirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

7DENİZ