Gelecekteki projeleriyle ilgili vakti geldiğinde yazarım, ancak Abdülvahit Şimşek’in yeni işlerde de adından sıkça söz ettireceği kesindir. İş dünyasındaki başarıları ve hayırseverlik faaliyetleriyle tanınan Şimşek, gelecekte de Türkiye'nin ve dünya denizcilik sektöründe aktif bir rol oynamaya devam edecektir.

Abdülvahit Şimşek’in her seyahati aynı zamanda insanın zihin dünyasında da yeni ufuklara yolculuklar yapmasına da vesile oluyor. Bu sefer Filipinlere giderken  de yine öyle oldu. Filipinlere yaptığı seyahat de aslında hayırseverliğini bildiğim bir insanın dünyasına çok daha derinlemesine bir gözle bakmamı sağlıyor. Abdülvahit Şimşek ihtiyaç sahibi çocuklara dokunmaya devam ediyor. Linkedin’de paylaştığı aşağıda yazdıklarını görünce kendisini aradım. “Hayırdır” dedim? “Gerek Türkiye’de gerekse gittiğim her ülkede çocuklara elimden geldiğince yardım olarak dokunmayı seviyorum. Ve bunu her seferinde daha fazla yapmaya gayret ediyorum” dedi.

"Çok çalışıp başarmak, işini aşkla yapıp mesleğinde en iyi noktaya gelmek, çok kazanmak" bunlar pek çok insanın hayali olsa da dünya için kazanırken de, hayır hasenat için harcarken de en ön safta yer alabilmek, iki alanda da örnek insan olabilmek herkese nasip olacak bir paye değil.

İşte Abdülvahit Şimşek’in “Çocuklar Dünyanın Umududur” başlığıyla kaleme aldığı yazı:

"Dünyanın dört bir yanını dolaşırken, karşılaştığım her çocuğun yüzünde bir mutluluk buluyorum. Onların masum gülüşleri, içten bakışları ve saf sevgileri, kalbimde tarifsiz bir sevinç yaratıyor. Hangi ülkeye gidersem gideyim, çocukları gördüğümde onları kucaklamak, sevgimi göstermek istiyorum. Çünkü onların, dünyanın geleceği olduğuna inanıyorum.

Çocuklar, hangi renkte olurlarsa olsunlar, hangi ırka, dile ya da dine mensup olurlarsa olsunlar, hepsi aynı masumiyetle ve umutla dünyaya bakarlar. Bir çocuğun gözlerindeki ışık, tüm insanlığın ortak umududur. Ne yazık ki, bu umut bazen haksız yere söndürülüyor. Son zamanlarda özelikle Gazze’de ve dünyanın başka köşelerinde olduğu gibi, masum çocukların hayatları acımasızca son buluyor. Her kaybedilen çocuk, dünyanın geleceğinden çalınmış bir ışıktır.

Bu masum ruhların yaşamlarına kasteden şiddet, sadece o çocukların değil, tüm insanlığın umudunu öldürmektir. Çocuklar, barışın ve sevginin elçileri olarak, yaşama hakkına sahip olmalıdır. Öldürülen her çocuk, sadece bir aileyi değil, tüm dünyayı derin bir yasa boğar.

Çocuklarımıza sahip çıkmak, onlara daha iyi bir gelecek sunmak hepimizin görevidir. Onları korumak, sevmek ve sarıp sarmalamak, dünya üzerindeki en kutsal görevimizdir. Çünkü çocuklar, umutlarımızın ve hayallerimizin yegâne teminatıdır.

Çocuklar, Allah’ın izniyle, size söz veriyorum, artık bu çalışmalarım bireysel değil, yakın zamanda kurumsal bir çatı altında tüm dünya çocuklarına dokunmayı kendime hedef edineceğim."

Eğitim dalışında uyuşturucu ele geçirildi Eğitim dalışında uyuşturucu ele geçirildi

İBRAHİM KOCAMIŞ

Editör: Haber Merkezi