ABD Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Federal Transit İdaresi (FTA) kısa bir süre önce ülke genelinde yolcu feribotu hizmetlerini desteklemek ve geliştirmek için 316 milyon dolar ayrıldığını duyurdu.

Biden'ın İki Partili Altyapı Yasası fonlarının bir kısmı, sermaye projeleri inşa etmek, düşük emisyonlu feribotlar satın almak ve kırsal alanlarda feribot hizmetlerini geliştirmek için çeşitli girişimlere gidecek.

Amaç, ulaşım seçeneklerini artırmak ve istihdam fırsatları sunarken sera gazı emisyonlarını azaltmaktır.

ABD Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg, finansmanın toplumların feribot hizmetlerini modernize etmelerine yardımcı olmada çok önemli bir rol oynayacağını belirtti.

Pete, feribotların ideal ulaşım şekli olduğunu ve bazen ülkenin çeşitli bölgelerindeki birçok Amerikalı için gitmek istedikleri yere ulaşmanın tek yolu olduğunu ilk elden gördü.

Finansman Fırsatı Bildirimi, kentsel bölgelerde yolcu feribotları, terminaller ve ilgili ekipmanların satın alınması, değiştirilmesi veya modernize edilmesi için 51 milyon dolar alacak olan Yolcu Feribotu Programını içeriyor.

Alternatif yakıtlar ve gemide enerji depolama tesisleri kullanarak emisyonları azaltan feribot gemileri satın almak için 2024 mali yılında 49 milyon dolar verilecek olan Elektrikli/Düşük Emisyonlu Feribot Programını kapsıyor.

Finansman Fırsatı Bildirimi özellikle planlama, inşaat ve işletme harcamaları da dahil olmak üzere kırsal alanlardaki feribot hizmetleri için federal finansman sağlayan Kırsal Topluluklar için Feribot Hizmeti Programını içeriyor.

Bu girişim 2024 mali yılı için 216 milyon dolar fon alıyor.

Geçmiş hibeler, 2023 yılında feribot programları aracılığıyla bu tür projeler için ilan edilen 220.2 milyon dolar ile ABD genelinde feribot hizmetlerinin iyileştirilmesi için çok ihtiyaç duyulan desteği temin etti.

Alman gemilerindeki kadınların oranı artıyor Alman gemilerindeki kadınların oranı artıyor

Yolcu feribotları ABD genelinde bireylerin uygun maliyetli seyahat etmelerini sağlıyor.

Bununla birlikte, FTA Yönetici Vekili Veronica Vanterpool, feribot acentelerinin sadece bazen gemileri düzgün bir şekilde onarabildiğini ve güvenlik için önemli yatırımlar yapabildiğini belirtti.

Editör: Haber Merkezi