Wind of Hope gemisi suya indirildi
Haber
22 Eylül 2020 - Salı 09:30
 
Wind of Hope gemisi suya indirildi
Salt Ship Design firması tarafından dizayn edilen NB0067 yeni inşa numaralı gemi olan 'Wind of Hope' Cemre Tersanesi'nde denize indirildi.
Gemi İnşa Haberi
Wind of Hope gemisi suya indirildi

Geçtiğimiz yıl OSJ 2019 Offshore gemileri ödüllerinde yenilenebilir enerji klasmanında offshore gemileri arasında birincilik ödülüne layık görülen Wind of Change gemisinin devamı olan Wind of Hope da Cemre tersanesinde suya indirildi.

 

Salt Ship Design tarafından tasarlanan ve Fransız Louis Dreyfus Armateurs için inşa edilen servis operasyon gemisi (SOV) Wind of Hope’un 2021’in ilk çeyreğinde teslim edilmesi planlanıyor.

Danimarka’nın önemli enerji firmalarından Ørsted A/S tarafından kiralanan Wind of Hope’un, İngiltere açıklarında bulunan Hornsea Project Two isimli offshore rüzgar türbini tarlasında görev yapacağı bildirildi.

 

Gemi teslimatın ardından Danimarkalı “Orsted” firmasının işletmesinde Almanya’daki rüzgar türbini çiftliklerine hizmet edecek. 64 türbin teknisyeni ve mürettebat taşıma kapasitesine sahip gemide personel ve kargo transferi için helikopter pisti de bulunuyor.

TESLİM TARİHİ: 2021 İlk Çeyreği

GEMİ TİPİ: OFFSHORE GEMİSİ

MÜŞTERİ: LOUIS DREYFUS ARMATEURS S.A.S.

DİZAYN: SALT SHIP DESIGN

KLAS: BV

UZUNLUK: 83 m

GENİŞLİK: 19,4 m

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Cengiz Tepebaş
Etiketler: Wind, of, Hope, gemisi, suya, indirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı