Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 18:16
 
Vatandaşlar Kortaş tarafından yapılacak yeni limanı istemiyor
Kortaş Liman Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılması planlanan yeni limanın istenmediğini belirten Plajyolu Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Mustafa Yaman, Avrupa’da bertaraf edilmeyen kimyasal ve tehlikeli atıkları bertaraf etmek amacıyla yapılan limana karşı olduklarını söyledi.
Liman Haberi
Vatandaşlar Kortaş tarafından yapılacak yeni limanı istemiyor

Kocaeli Yenimahalle mevkiinde Kortaş Liman Hizmetleri A.Ş. tarafından “Kimyasal ve Petro-Kimya Ürünleri Gemi Yanaşma Platformu ve Deniz Üstü Boru Hattı” projesi yapılması ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) toplantısı, 18 Şubat’ta Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapılacak. ÇED toplantısı öncesi yeni liman istemeyen Plajyolu Cumhuriyet ile Şirintepe Mahallesi sakinleri, bir toplantı düzenleyerek ardından Bünyamin Akman Spor Tesisleri’nde basın açıklaması yapacak.

 

Kocaeli Gazetesi’ni ziyaret eden Plajyolu Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Mustafa Yaman ve Şirintepe Mahalle Muhtarı Nilgün Düzen, planlanan yeni liman bölgeye zarar vereceğini ve istemediklerini belirtti.

 

'Mahallelerimizi olumsuz yönde etkileyecek'

 

Mustafa Yaman açıklamasında “Bu limanı 4’üncü kez önümüze sunuyorlar. Burada amaç Avrupa’da bertaraf edilmeyen kimyasal ve tehlikeli atıkları İZAYDAŞ’a getirmek ve burada bertaraf etmektir. Bu liman mahallelerimizi olumsuz yönde etkileyecektir. Biz mahalleli olarak bu limanların karşısında yer alacağız” dedi.

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Vatandaşlar, Kortaş, tarafından, yapılacak, yeni, limanı, istemiyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı