Van'da 'Yüzen otel projesi'nin startı verildi


Haber
02 Mart 2021 - Salı 13:07
 
Van'da 'Yüzen otel projesi'nin startı verildi
Van'ın Edremit İlçe Belediyesi tarafından turizmin canlandırılması ve istihdamın arttırılması amacıyla hazırlanan 'Yüzen otel projesi'nin startı verildi.
Deniz Turizmi Haberi
Van'da 'Yüzen otel projesi'nin startı verildi

Van'ın Edremit ilçesinde turizmin canlandırılması, istihdamın artırılması amacıyla belediye tarafından “Yüzen Otel Projesi" hazırlandı.

 

Van'ın turizm potansiyeli en yüksek ilçelerinden biri olan Edremit'te, turistlere farklı bir tatil deneyimi yaşatmak amacıyla "yüzen otel"e dönüştürülecek atıl durumdaki feribot, Bitlis'in Tatvan ilçesinde Van Gölü'ne indirildi.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca onaylanan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (DAKA) desteklediği proje kapsamında, daha önce Van-Tatvan arasında yolcu ve yük taşımacılığının yapıldığı atıl durumdaki "Rafet Ünal" isimli feribotun otele dönüştürülmesi için çalışmalara başlandı.

 

 

Feribot, turistler için yeniden tasarlanacak

 

Bitlis'in Tatvan ilçesindeki tersaneye getirilen 4 katlı feribot, burada özel döşenmiş geniş kabinleri, jakuzi, kafeterya, dinlenme salonu, internet, sauna ile düğün ve konferans salonu imkanlarının sunulacağı otele dönüştürülecek.

 

Tersanedeki altyapı çalışmalarının ardından Van Gölü'ne indirilen 1680 ton ağırlığında, 82 metre uzunluğunda ve 14 metre genişliğindeki "yüzen otel" ile turistlere mavi ile yeşilin buluştuğu eşsiz manzarada tatil imkanı sunulacak.

 

Feribottaki çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

 

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Van'da, 'Yüzen, otel, projesi'nin, startı, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı