Unic Tanker Ship Management ile dünya çapında hizmetHaber
10 Kasım 2020 - Salı 11:52
 
Unic Tanker Ship Management ile dünya çapında hizmet
Dünya çapında deniz ticaretinin öneminin bir kez daha anlaşıldığı bu pandemi günlerinde, Kaptan Coşkun Ağca ile Kaptan Ufuk Erinç, ulusal ve uluslararası sektörde edindikleri tecrübelerini “Unic Tanker Ship Management”markası altında dünya çapında hizmet sunacaklarını duyurdu.
Deniz Ticareti Haberi
Unic Tanker Ship Management ile dünya çapında hizmet

Küresel pandemi yarattığı ekonomik sıkıntıların yanı sıra başta ticaret olmak üzere birçok alanda mevcut alışkanlıkların değişmesine ve yeni stratejilerin üretilmesine yol açtı. Bu süreçte denizcilik sektörünün önemi ve gücü daha da değer kazanırken, ulaştırma alanında ülkeleri birbirine yakınlaştıran denizcilik sektörü, özellikle yatırımcıların parlayan yıldızı haline geldi.

 

Deniz ticaretinin önemini bilen Kaptan Coşkun Ağca ve Kaptan Ufuk Erinç, beklentilere paralel olarak, hizmet kalitesindeki çıtanın daima yukarı taşınması gerektiğine inanarak ulusal ve uluslararası sektörde edindikleri tecrübelerini “Unic Tanker Ship Management”markası altında sunacaklarını duyurdu.

 

Yeni dünya, güvenli rota

 

İki deneyimli denizci, denizde ve karada edindikleri bilgi birikimi ve sahip oldukları iletişim ağının gücünü; günümüz teknolojilerine uygun olarak ve evrensel etik kurallar çerçevesinde yeniden planlayarak, yeni bir yol haritası belirlediklerini açıkladı. Yeni dünyada güvenli rotalarda, başarıları onanmış bir ekiple yol almak isteyen yatırımcıların çözüm ortağı olmayı planlayan kaptanlar, “Sizin işiniz, bizim değerimiz” mottosu ile yola çıktı.

 

Dünya çapında hizmet vermeyi planlıyor

 

Unic Tanker Ship Management ekibi, uzun yıllara dayanan sektör tecrübeleri, gemilerin teknik donanımlarından ticari kapasitelerine kadar doğru planlama, hızlı, ekonomik çözümler üretimi ve kriz yönetimi kabiliyetleri birleştiriyor.

 

‘Suezmax’tan ‘handysize’a kadar tüm gemi tonajlarında dünya çapında hizmet vermeyi planlayan Unic Tanker Ship Management ekibi, 30 yılı aşkın tecrübesi ile ‘management’ alanında da iddiasını ortaya koyuyor.

 

Özel yazılım ile yeni gemi işletme modeli

 

Şirket yetkilileri dünyanın yeni gereksinimlerine ve yakın gelecekte ortaya çıkacak olan yeni ticari anlayışları öngördüklerini belirttiler. Bu yeniliklere karşı her türlü hazırlık girişiminde bulunduklarını ifade ederken sadece yatırımcı için değil, şirket içi işleyişlerde de denetim faktörünün büyük önem taşıdığının altını çiziyorlar. Bu konuda; “Şeffaflığın vazgeçilmezi olan ölçülebilirlik ve denetlenebilirlik özelliğimiz ile yatırımcının takibini kolaylaştırırken, aynı zamanda işletmeci olarak şirket içi motivasyonumuzu da arttırıyoruz. ‘Unicsshipsoft’ adlı teknolojik uygulamalarla desteklenen özel yazılımımızla kendi gemi işletme modelimizi hayata geçiriyoruz. Tüm adımlarımız, her ayrıntısıyla izlenip denetlenebilecek” bilgisini paylaştılar.

 

Teknik ve ticari destek teknoloji ile birleşiyor

 

Büyük filo sahibi şirketler artık verimlilik analizlerini ve kıyaslamalarını görebilmek istiyorlar. Filolarının bir bölümünü işletme şirketlerine veren firmalar farklı bölge ve insan kaynağı avantajı kazanıyorlar. Unic Tanker Ship Management yetkilileri, tam da bu avantajları sağlama konusunda teknik ve ticari tüm desteklerini, teknoloji ile birleştirerek sunmayı amaçladıklarını belirttiler.

 

Öncelik yatırımcıyı korumak

 

Şirketin Genel Müdürü Kaptan Coşkun Ağca “Sağlıklı vücut insan için neyse, teknik olarak iyi bir gemi de sektör için aynı şeydir. Yatırımcının ticari başarısının olmazsa olmazı, öncelikle teknik açıdan sağlam ve güvenilir bir gemiye sahip olmaktır. Sorunu gidermek kadar, sorunları öngörmek ve bu doğrultuda yatırımcıyı korumak bizim öncelikli sorumluluğumuzdur. Bu sorumluluk; hem mevcut geminin kabiliyetlerini korumak hem de gemi yatırımı yapmak isteyen yeni yatırımcıları, maksimum fayda ile doğru yatırıma yönlendirmek konularını kapsar. Dolayısıyla ileride ortaya çıkması muhtemel sorunları öngörebilmek ve engellemek, tıpkı insanın sağlığını koruması kadar önemli ve düşük maliyetlidir. Zaman, para ve prestij kaybına tahammülümüz yok” açıklaması yaptı.

 

Makro bakışa sahip şirketler önem kazanıyor

 

Sektörün farklı kademelerinden üst düzey yöneticilik pozisyonlarına uzayan başarılı geçmişlerini; güvenilirlik, işverenin ekonomik çıkarlarını korurken nitelikli hizmet vermek, hızlı çözüm üretmek ve sürdürülebilirlik olarak tanımlayan şirket ortakları; “Unic Tanker Ship Management olarak işimiz; yeni regülasyonlara hazır olmak, uluslararası kurallara uygun doğru ve hızlı stratejiler üretmek, teknik ve ticari çözümler sunmaktır. Özellikle yaşanan pandemi sürecinde yatırımını korumak, geliştirmek ya da yeni yatırım yapmak isteyen müşteriler için makro bakışa sahip işletme şirketlerinin daha da önem kazanacağını biliyoruz” ifadelerini kullandılar.

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Unic, Tanker, Ship, Management, ile, dünya, çapında, hizmet,
Yorumlar
Haber Yazılımı