TURMEPA filosu yazın 4 bin 175 tekneden atık topladı
Haber
24 Kasım 2020 - Salı 12:48
 
TURMEPA filosu yazın 4 bin 175 tekneden atık topladı
Atık toplama filosu ile dünyaca ünlü turistik koylarımızı korumak için durmadan çalışan TURMEPA, sezon boyunca toplam 4 bin 715 tekneden 2.527 litre atık alım yaptı.
Sektörden Haberi
TURMEPA filosu yazın 4 bin 175 tekneden atık topladı

TURMEPA atık toplama filosu her yıl olduğu gibi bu yıl da başarılı bir sezon geçirdi. Covid-19 salgını nedeniyle geçmiş yıllara oranla tekne sezonu daha geç bir tarihte açılmış olsa da bu gecikme sonucu etkilemedi. Aksine salgın dolayısıyla tekne tatiline artan talep, TURMEPA teknelerine olan ihtiyacı da artırdı. Altı adet atık toplama teknesinden oluşan TURMEPA filosu talebi karşılamak için yoğun bir şekilde çalıştı.TURMEPA I ve DTO Fethiye tekneleri Göcek’te, TURMEPA II Çeşme’de, TURMEPA D-Marin ve DenizTemiz 4 ise Marmaris Hisarönü Körfezi’nde yat ve turistik teknelere hizmet vermeyi sürdürdü. Sezon süresince toplam 4 bin 715 tekneden 2.527.830 litre atık alımı gerçekleştirildi.

 

 

Salgın tedbirleri uygulandı

 

Atık toplama tekneleri tüm hijyen tedbirleri alınarak uzman personel ile görevinin başındaydı. Salgın tehdidi süresince tekne personeli, şeffaf koruyucu maske, ağız maskesi, gözlük, tek kullanımlık eldiven ve dezenfektan kullandı. İş Güvenliği Eğitimi kapsamında Covid-19 ile ilgili bilgilendirme işyeri hekimi tarafından kendilerine düzenli olarak yapıldı.

 

ARKAS TURMEPA II yine Çeşme koylarındaydı

 

2006 yılından itibaren ARKAS Holding ve TURMEPA iş birliğiyle çevrenin korunmasına yönelik başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında ARKAS Holding’in yapımını ve işletimini üstlendiği ARKAS TURMEPA II adlı atık toplama teknesi, bu yıl da Çeşme koylarının temiz kalması için çalıştı.

 

 

SANKO Enerji Göcek’in mavi kalması için desteğini sürdürüyor

 

SANKO Enerji, TURMEPA’nın mavi mücadelesine dokuz yıldır destek veriyor. Göcek’te yat ve turistik teknelerden atık toplayan TURMEPA I teknesi, SANKO Enerji’nin desteğiyle dokuzuncu yılında da Göcek Körfezi’ni koruma misyonunu sürdürdü.

 

TÜPRAŞ 5’inci kez sponsor oldu

 

2016 yılında İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi tarafından TURMEPA’ya devredilen DTO Fethiye teknesi, bu yıl da kirliliğin önlenmesi ve biyolojik çeşitliliğinin korunması için Tüpraş sponsorluğunda Göcek’te hizmet verdi.

 

 

Hisarönü Körfezi’nde Persil ile güç birliği sürdü

 

TURMEPA’nın Persil ile2019 yılında başlattığıiş birliği bu yıl da devam etti. Persil, Marmaris Körfezi’ndeki teknelerden sıvı ve sintine atıklarını toplamak amacıyla hizmet veren DENİZ TEMİZ-4 adlı atık alım teknesinin sponsorluğunu üstlendi. 

 

 

7DENİZ 

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: TURMEPA, filosu, yazın, 4, bin, 175, tekneden, atık, topladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı