TURMEPA'dan tüm deniz dostlarına davet
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 14:15
 
TURMEPA'dan tüm deniz dostlarına davet
TURMEPA, "Uluslararası Kıyı Temizleme" kampanyası kapsamında binlerce gönüllüsüyle kıyılarındaki yerini almaya hazırlanıyor. Kurum, 18 Eylül'deki etkinlik için oksijen kaynağı denizleri korumak için herkesi kıyılara davet ediyor.
Sektörden Haberi
TURMEPA'dan tüm deniz dostlarına davet

“Uluslararası Kıyı Temizleme (International Coastal Cleanup – ICC)” kampanyası çerçevesinde her yıl binlerce gönüllüsüyle sorumluluk üstlenen TURMEPA, bu yıl da kıyılarda! Covid-19 koşullarını gözeterek, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak 18 Eylül Cumartesi günü oksijen kaynağı denizlerimizi korumak için herkesi kıyılara davet ediyor.

 

TURMEPA'dan konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle;

 

"Her yıl Eylül ayında 100’den fazla ülkedeki yüzbinlerce gönüllü, “Uluslararası Kıyı Temizleme (International Coastal Cleanup – ICC)” kampanyası kapsamında kıyılara akın ediyor. Aldığımız iki nefesten birini sağlayan denizlerimizin korunması amacıyla tüm dünyada eş zamanlı gerçekleşen etkinliğin Türkiye koordinatörlüğünü 2002 yılından bu yana DenizTemiz Derneği/ TURMEPA yürütüyor.

 

Bu yıl 18 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan etkinlik ile TURMEPA, atıkların denize ulaşmasını önlemek, geleceğe temiz denizler bırakmak adına herkesi sorumluluk almaya davet ediyor. Siz de bu gönüllülük hareketinin bir parçası olmak için adım atın ve bize katılın!

 

Unutmayalım Deniz Varsa Hayat Var!"

 

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: TURMEPA'dan, tüm, deniz, dostlarına, davet, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı