Tersane izin belgeleri 1 yıl uzatıldı
Haber
29 Aralık 2020 - Salı 11:20
 
Tersane izin belgeleri 1 yıl uzatıldı
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hazırlanan Tersane, Tekne İmal ve Çekek Yeri Hakkında Yönetmelik’te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Gemi İnşa Haberi
Tersane izin belgeleri 1 yıl uzatıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hazırlanan Tersane, Tekne İmal ve Çekek Yeri Hakkında Yönetmelik’te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Resmi gazete yayımlanan değişikliğe göre işletme izni belgesi almış tesisler 5 yıllık belge süresi içinde en az bir kere denetlenecek ve bunların belgeleri liman başkanlığınca vize edilecek.

 

Ayrıca kısmi işletme izni belgesi almış olan mevcut tesislerin kısmi işletme izni belgesi geçerlilik süresi, mevcut yüzer havuzlar için alınmış olan yüzer havuz işletme izni belgesi süresi ve Askeri tesisler, Sahil Güvenlik Komutanlığı tesisleri ve polis tesisleri hariç, 13/2/2009 tarihinden önce faaliyette bulunan kapsam dışı tesisler, ilgili kurumlarından alınmış veya alınacak faaliyet konusuna uygun iş yeri açma ve çalışma ruhsatı ve/veya faaliyet izni gibi belgelerini ibraz süreleri 31.12.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

 

Mevcut tesislerden işletme izni belgeli olup da belgelerinde tarih olmayan mevcut tesislerin, mevcut yüzer havuzlar ve kapsam dışı tesislerin belge sürelerinin de 1 yıl süre ile uzatıldığı belirtildi.

 

Hizmet bedeli tahsilatları ertelendi!

 

Ayrıca tesislerdeki gemi ve su araçlarının inşa, tadilat, bakım-onarım faaliyetlerine yönelik olarak liman başkanlığı nezdinde yürütülecek sörvey/inşa izni/ordino işlemleri için tesis işleticisi tarafından ödenecek olan hizmet bedellerinin 01.07.2021 tarihine kadar alınmayacağı belirtilmiştir.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Tersane, izin, belgeleri, 1, yıl, uzatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı