Tersan, kimyasal tankerlerin kargo kaplamalarını tamamladı


Haber
06 Ekim 2021 - Çarşamba 10:17
 
Tersan, kimyasal tankerlerin kargo kaplamalarını tamamladı
Tersan Tersanesi, TRF MANDAL ve TRF MONGSTAD kimyasal tankerlerin kargo tank kaplamalarının tamamlandığını duyurdu.
Gemi İnşa Haberi
Tersan, kimyasal tankerlerin kargo kaplamalarını tamamladı

Tersan Tersanesi, TRF Gemi Yönetim’e ait TRF MANDAL ve TRF MONGSTAD isimli kimyasal tankerlerin kargo tank kaplamalarının tamamlandığını duyurdu.

 

42.500 sqm alanın Marine Line ile kaplandığı dile getirilen açıklamada, bunun Türkiye’de şu ana kadarki en büyük Marine Line kaplama projesi olduğu bildirildi. Açıklamada, “Tersanemizde bu projeleri tamamlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” denildi.

 

Kargo tank kaplamada Marine Line’in tercih edilme nedenlerine de yer verilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Advanced Polymer Coatings firmasının ürünü olan Marine LINE, kimyasal taşıyıcıları için mevcut olan önde gelen kargo tankı kaplama sistemidir ve tüm IMO onaylı tüm standartlara dayanan tek yüksek performanslı kaplama malzemesidir. Kimyasal kargolar için kullanılan Marine LINE, gıda sınıfı kargolar için de (GRAS) olarak kabul ediliyor. FDA ve tüm geçerli gıda maddeleriyle uyumlu olan MarineLINE kaplama, paslanmaz çelik – fenolik epoksiler ve çinko silikatlata göre daha fazla kimyasal direnç sağlıyor.”

 

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Tersan,, kimyasal, tankerlerin, kargo, kaplamalarını, tamamladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı