Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 16:18
 
Tersan, inşa ettiği balıkçı gemilerini teslim etti
Tersan Tersanesi, Ervik Havfiske grup bünyesinde faaliyet gösteren FROYANES AS ve VESTKAPP AS’ye 2 adet fabrika balıkçı gemisinin teslim edildiğini duyurdu.
Gemi İnşa Haberi
Tersan, inşa ettiği balıkçı gemilerini teslim etti

Tersan Tersanesi, Ervik Grup şirketlerinden FROYANES AS ve VESTKAPP AS’ye 2 adet fabrika balıkçı gemisi teslimatını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

 

Denizhaber.net’te yer alan habere göre, Marin Teknik tarafından tasarlanan 2 kardeş gemi, Atlantic’te balıkçılık operasyonları yürütmek üzere Tersan Tersanesi’nden ayrıldılar.

 

İlk 3 gemi, başarılı bir şekilde balıkçılık operasyonlarını sürdürmeye devam ederken 54 metre uzunluğundaki yeni 2 gemi, Tersan Tersanesi’nin Ervik Havfiske için başarılı bir şekilde üretmiş olduğu 4. ve 5. gemi oldular.

 

Ayrıca Tersan Tersanesi’nin 100., Ervik grup şirketlerinin ise 6. olan NB1100 fabrika balıkçı gemisinin inşası da Tersan Tersanesi’nde halen devam ediyor. Geminin 2021’in son çeyreğinde teslim edilmesi planlanıyor.

 

Tersan Tersanesi İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Şakir Erdoğan, Ervik Havfiske’ye başarılı bir şekilde 2 gemi daha teslim etmiş olmaktan çok mutlu ve onurlu olduklarını dile getirdi. Erdoğan, “Bu seri gemilerin teslimatı Ervik ailesi ile aramızdaki ilişkinin ne kadar uzun soluklu ve başarılı olduğunun bir göstergesidir. 2011 yılında Norveç’e yaptığımız ilk anahtar teslim gemi teslimatımızın sahibi olan Ervik Havfiske, Tersan için çok önemli bir iş ortağıdır. İlk siparişlerinde bize güvenerek balıkçı gemisi pazarında gerçekleştireceğimiz başarıların temelini atan Ervik Havfiske’ye yeni gemiler teslim etmek bizi ayrıca çok mutlu ediyor. Aynı şekilde tersanemizde halen üretimi devam eden Tersan’ın 100., Ervik ailesinin de Tersan tarafından üretilmiş 6. gemisi olacak olan NB1100 fabrika balıkçı gemisinin teslimatı içinde aynı heyecanla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Tersan,, inşa, ettiği, balıkçı, gemilerini, teslim, etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı