Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 10:48
 
Tersan’dan bir sözleşme daha
Türkiye’nin en büyük tersanelerinden olan Tersan, Norveç merkezli Osterfjord AS ile fabrikalı balıkçı gemisi üretmek için sözleşme imzaladı.
Gemi İnşa Haberi
Tersan’dan bir sözleşme daha

Türkiye’nin en büyük tersanelerinden olan Tersan, Norveç merkezli Osterfjord AS firması ile fabrikalı balıkçı gemisi üretmek için sözleşme imzaladı. İmzalanan sözleşmeye ilişkin Tersan’dan yapılan açıklamada, fabrikalı balıkçı gemisinin yine Norveçli Marin teknik tarafından tasarlandığını ve 67 metre uzunluğunda, 14,5 metre genişliğinde olacağı bildirildi.

 

Açıklamada, Osterfjord AS tarafından Atlantik operasyonlarında kullanılacağı belirtilen gemide balık işleme sisteminin de bulunacağı dile getirildi.

 

‘Tecrübemizi geliştirecek’

 

Geminin inşasına 2020’de başlanması ve 2012’in ortalarında teslim edilmesi planlanıyor. Tersan Satış ve Pazarlama Direktörü Şakir Erdoğan bu gemiyi inşa etmekten gurur duyduklarını belirterek, “Tersan olarak, yeni inşa ile birlikte tecrübemizi de geliştireceğiz. Her adımımızda daha iyisini yapmak ve bizden beklentileri karşılamak için gayret ediyoruz” dedi.

 

‘Norveç pazarındaki varlığımızı pekiştirecek’

 

Erdoğan, şöyle devam etti: “Ayrıca bu geminin, Norveç’in en büyük balıkçı firmalarında olan Osterfjord AS ile  işbirliğimizin de başlangıcı olmasını umuyoruz. Ayrıca bu sipariş, çeşitli teknolojilerle sipariş teslim ettiğimiz Norveç pazarındaki varlığımızı pekiştirecektir.”

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Tersan’dan, bir, sözleşme, daha, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı