Tekne trafiği ve sintine atıkları Göcek Körfezi'ni tehdit ediyor
Haber
14 Eylül 2020 - Pazartesi 13:14
 
Tekne trafiği ve sintine atıkları Göcek Körfezi'ni tehdit ediyor
DAKSADER, Göcek Körfezi'nde artan tekne trafiği ve birçok koyda ortaya çıkan sintine atığı sorununun körfezi tehdit ettiği konusunda uyardı.
Güncel Haberi
Tekne trafiği ve sintine atıkları Göcek Körfezi'ni tehdit ediyor

Pandemiyle birlikte Göcek Körfezi’nde bu yıl tekne turizminin geçen senelere göre artması, birçok koyda sintine atığı sorununu beraberinde getirdi. Bölgenin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından DAKSADER, teknelerin atık depolarını denize boşaltmamaları konusunda uyardı.

 

 

Dalaman Kültür, Sanat ve Doğa Derneği (DAKSADER) BaşkanıPsikiyatrist Dr. Rahşan Düren  “Özelikle uzun süre konaklayan teknelerde sintine kapasitesi sorun oluyor. Son zamanlarda bu sorun, kabul edilemeyecek yöntemlerle sözde denizciler tarafından çözülmeye çalışılıyor” dedi. Teknelerin atık depolarının boşaltılması konusunda kurallara uymadıklarını dile getiren Düren, “Bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da bu tür kabul edilemez çevre suçu işleyenleri görüntülü olarak tespit ederek tekne sahipleri ve kaptanları hakkında hukuki işlem başlatacağız. Gerçek çevre dostu denizcilerin çevrelerinde bu tür konularda daha dikkatli davranarak bizlere ve ya 112 acil çağrı merkezine yapacakları ihbarlarla denizlerimizin ve insan sağlığının korunmasında destek sağlayacaklarına yürekten inanıyoruz “dedi. 

 

 

7DENİZ 

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Tekne, trafiği, ve, sintine, atıkları, Göcek, Körfezi'ni, tehdit, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı