Taşımacılıkta dengeler değişiyor
Haber
30 Nisan 2020 - Perşembe 10:33
 
Taşımacılıkta dengeler değişiyor
Dünyanın en büyük deniz taşımacılığı şirketi Maersk, Çin’de Türkiye’ye ilk demir yolu hizmetini başlattı.
Lojistik Haberi
Taşımacılıkta dengeler değişiyor

Dünyanın en büyük deniz taşımacılığı şirketi olan Maersk, Çin’in Xi’an şehrinden Türkiye’nin İzmit kentine ilk demiryolu hizmetini başlattı. Maersk kıtalararası demiryolu servis ağının bir parçası olan bu yeni rota, transit sürelerinin kısalmasına ek olarak müşterileri için Çin ve Türkiye’deki ana lokasyonları çeşitli taşıma öncesi ve taşıma hizmetleriyle birleştiren geniş ağ seçenekleri sunacak.

 

Üç yıl önce Çin'den Avrupa'ya Kıtalararası Demiryolu Hizmetini (ICR) başlattıktan sonra müşterilerin hem Asya hem de Avrupa’daki farklı konumlardan bu hizmete talepte artış olduğunu gördüklerini belirten Maersk Kıtalararası Demiryolu Başkanı Hizmetleri Başkanı Kasper Krog, “Stratejik coğrafi konumu, geniş sanayi sektörü ve hükümetin ülke genelindeki demiryolu altyapısını iyileştirmek için aldığı tüm iddialı girişimleri nedeniyle, Türkiye'de sadece ülkede bulunan şirketler için değil, aynı zamanda bir bağlantı olarak da ICR'yi başlatmaya karar verdik”dedi.

 

 

Dünyaya İzmit Körfez limanında bağlantı sağlayacak

 

Bu benzersiz demiryolu hizmeti, Türkiye'deki otomotiv ve teknoloji sanayi sektörlerindeki müşteriler ve pazara hızlı teslimat ihtiyacı olan diğer segmentler için ideal. Ülke çapında bağlı demiryolu sistemi nedeniyle ICR, Sealand a Maersk Company'nin yem şebekesini kullanarak müşterilerine Karadeniz, Doğu Avrupa ve Güney Avrupa ülkelerine İzmit'teki Körfez limanı üzerinden bağlantı sağlıyor.

 

Tedarik zinciri ihtiyaçlarına bağlı olarak, okyanus, lojistik ve hizmetler arasındaki entegre tekliflerin bir parçası olarak, değişen pazar taleplerine hızlı tepki vermelerini sağlayan, demiryolu ve deniz yoluyla farklı Maersk ulaşım çözümlerini seçme konusunda müşterilere daha fazla esneklik veriliyor. Müşteriler, yolculuk boyunca Maersk kendi ekipman filosu, görünürlük ve operasyonel uzmanlığından faydalanarak daha fazla fayda sağlayacak.

 

Demiryolu ekspres servisi, kullanım seviyelerine bağlı olarak her Salı günü haftalık kalkışlar için ayarlandı.

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Taşımacılıkta, dengeler, değişiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı