Tahir Kıran, Rizespor başkanlığına aday oldu
Haber
14 Haziran 2021 - Pazartesi 13:45
 
Tahir Kıran, Rizespor başkanlığına aday oldu
Denizcilik sektörünün iki önemli ismi İMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran ile GİSBİR Başkanı Murat Kıran'ın ağabeyi Tahir Kıran, Rizespor'da başkan adaylığını açıkladı.
Güncel Haberi
Tahir Kıran, Rizespor başkanlığına aday oldu

Denizcilik sektörünün iki önemli ismi İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Tamer Kıran ile Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Başkanı Murat Kıran'ın ağabeyi Tahir Kıran, Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’da, 26 Haziran’da yapılacak olağanüstü genel kurulda başkan adayı olduğunu açıkladı.

 

Rize'de bir basın toplantısı düzenleyen Tahir Kıran, son yıllarda Çaykur Rizespor taraftarları ve spor camiasından başkan adayı olması konusunda talep olduğunu belirterek, adaylığını duyurdu.  

 

Çaykur Rizespor başkanlığının her Rizelinin gönülden isteyeceği bir makam olduğunu belirten Kıran, "Bugüne kadar maddi manevi hiçbir desteği esirgemediğim, memleketimin medarı iftiharı Rizespor’a henüz zamanı gelmediği için başkan olmayı düşünmediğimi iki kez açıklama yaparak duyurmama rağmen, bu teveccüh her geçen gün artarak devam etti. Rize ile adım öylesine özdeşleşmiş durumda ki bu ısrarlı teveccüh karşısında ben de Rizespor’a hizmet borcum olduğunu ve artık zamanının geldiğini düşünüyorum. Bu nedenle 19-26 Haziran 2021 tarihinde yapılacak genel kurulda bu şerefli makama aday olma onurunu yaşamaya karar verdim" diye konuştu.

 

Başkan olması halinde Çaykur Rizespor’un gelişimi için mücadele edeceklerin kaydeden Kıran, "Teveccüh gösterip bu şanlı görev bize verilirse çözüm üretebilecek güçlü bir kadro ile başarılı yıllar için geliyoruz. Rizespor için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan hiçbir hemşerimin şüphesi olmasın. Bu camianın menfaatlerini ön planda tutmak ve geleceğini inşa etmek amacıyla yola çıktık. Rizespor’u sadece Rize iline sıkışıp kalmaktan kurtaracağız ve bu büyük camiayı zamana taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

 

Kıran, sadece Rize’de değil tüm dünyada yaşayan Rizelilerin desteğini alarak köklü bir değişim ve yenilikçi bir anlayış için çıktıkları yolda, hem saha içinde hem saha dışında muvaffak olacaklarına inandığını sözlerine ekledi.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Tahir, Kıran,, Rizespor, başkanlığına, aday, oldu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı