Süveyş Kanalı'nı tıkayan gemi sosyal medyada gündem oldu


Haber
26 Mart 2021 - Cuma 10:36
 
Süveyş Kanalı'nı tıkayan gemi sosyal medyada gündem oldu
Mısır'da bulunan Süveyş Kanalı'nı tıkayan Ever Given isimli geminin kurtarma çalışmalarına ait görüntüler, sosyal medyada çok sayıda paylaşım aldı.
Dünyadan Haberi
Süveyş Kanalı'nı tıkayan gemi sosyal medyada gündem oldu

Tayvanlı Evergreen şirketine ait Ever Given isimli gemi, salı günü karaya oturup Süveyş Kanalı’na enlemesine şekilde sıkıştığından beri bölgede çalışmalar devam ediyor. Ancak, 400 metre uzunluğunda, 59 metre genişliğindeki gemiyi kurtarma çalışmaları ise devam ediyor.

 

Kurtarma çalışmaları sırasındaki görüntüler ise sosyal medyada çok sayıda paylaşım aldı. Sosyal medya kullanıcıları tarafından kaydedilen görüntülere yorum yağdı. 

 

Paylaşılan görüntülerde, bir iş makinasının devasa gemiyi kurtarmaya çalışırken çekilen fotoğrafını paylaşan bir kullanıcı, geminin üzerine "Görevlerim", geminin yanında çok küçük boyutlarda kalan iş makinasının üzerine ise "Kaydettiğim ilerleme" notunu düştü.

 

Öte yandan, kanalı tıkayan gemiye şiir yazan ve gemi için şarkı söyleyen kullanıcıların da olduğu görüldü.

 

​Geminin nasıl kurtarılacağı konusunda bir çözüm önerisi olduğunu söyleyen bir Reddit kullanıcısı ise, Photoshop uygulaması üzerinden geminin görselini kestiği bir tasarımı paylaştı.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Süveyş, Kanalı'nı, tıkayan, gemi, sosyal, medyada, gündem, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı