STREAMLINE isimli geminin söküm işlemi devam ediyorHaber
29 Mart 2021 - Pazartesi 09:50
 
STREAMLINE isimli geminin söküm işlemi devam ediyor
Zeytinburnu'nda 29 Ocak'ta fırtına nedeniyle kıyıya vuran Komor Adaları bayraklı "STREAMLINE" isimli geminin söküm işlemleri devam ediyor.
Sektörden Haberi
STREAMLINE isimli geminin söküm işlemi devam ediyor

Zeytinburnu'nda fırtına nedeniyle kıyıya vuran geminin parçalanma işlemleri devam ediyor. Geminin yaşam alanı kesilerek gövdesinden ayrılırken, parçalanma işlemi ve işçilerin çalışması havadan görüntülendi.

 

Zeytinburnu sahilinde demirli bulunan 108 metre uzunluğundaki Komor Adaları bayraklı "STREAMLINE" isimli gemi, 29 Ocak'ta fırtına nedeniyle kıyıya vurmuştu. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne (KEGM) bağlı ekipler, gemide bulunan 3 personeli kurtararak tahliye etmişti. Gemi bir süre sonra şiddetli fırtına nedeniyle yan yatarak su almaya başlamıştı. Kıyıdaki gemiye özel bir firma tarafından parçalanma işlemleri başlatılmıştı.

 

 

Özel bir şirket tarafında parçalama işlemi devam eden geminin yaşam alanı kesilerek gövdesinden ayrılırken, o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Gemin söküm işlemleri hava şartlarına göre 40 içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor. Gemin parçalanma işlemleri ve işçilerin çalışması havadan görüntülendi.

 

 

 

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: STREAMLINE, isimli, geminin, söküm, işlemi, devam, ediyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı