Seft Gemi Tasarım, Malezya’ya know – how desteği sunacak
Haber
21 Ocak 2020 - Salı 17:35
 
Seft Gemi Tasarım, Malezya’ya know – how desteği sunacak
Dünyanın en büyük yüzer enerji gemisi ile en gelişmiş denizaltı kurtarma gemisinin imzasını taşıdığı SEFT Gemi Tasarım, Malezya’nın yerli gemi inşa hamlesine know-how ihracıyla katkı verecek.
Dünyadan Haberi
Seft Gemi Tasarım, Malezya’ya know – how desteği sunacak

Dünyanın en büyük yüzer enerji gemisi MV Osman Khan, en gelişmiş denizaltı kurtarma gemisi TCG Alemdar ve yüzde milli sismik araştırma gemisi MTA Oruç Reis’te imzası bulunan SEFT Gemi Tasarım yüzünü Malezya’ya çevirdi. Romanya ve Tayland’a know-how ihraç eden firma 2019’da Malezya ile iki anlaşmaya imza attı.

 

Malezya ile ilk olarak Kuala Lumpur Üniversitesi ile birlikte tasarım ve know-how transferinin gerçekleştirileceğinin beyan edildiği “İyi niyet anlaşması” imzaladıklarını belirten SEFT Genel Müdürü Semih Zorlu, ikinci olarak ise bu anlaşmayı “Çok maksatlı Karakol gemisi dizaynının geliştirilmesine dönüşerek” somutlaştığını söyledi.

 

Zorlu, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Malezya Başbakanı Dr. Mahathir Bin Mohamad huzurunda imzalanan, ‘Çok Maksatlı Karakol Gemisi Dizaynı Geliştirilmesine Yönelik Anlaşma’, SEFT ve Kuala Lumpur Üniversitesi bünyesindeki AMDeC (Asia Marine Design Centre) arasında gerçekleştirildi. Anlaşma ile Malezya’nın deniz yetki alanlarında görev yapan farklı kurumların ihtiyaçlarına ortak bir çözüm oluşturulacak.”

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Seft, Gemi, Tasarım,, Malezya’ya, know, –, how, desteği, sunacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı