Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 14:06
 
Sefine Tersanesi Norveç'e 5 elektrikli feribot inşa edecek
Türkiye'nin önemli gemi inşacılarından Sefine Tersanesi, Norveçli Boreal ile beş elektrikli feribot içeren sözleşme imzaladı.
Gemi İnşa Haberi
Sefine Tersanesi Norveç'e 5 elektrikli feribot inşa edecek

Boreal’den yapılan açıklamaya göre, Sefine Tersanesi tarafından inşa edilecek beş elektrikli feribot Oslo Fiyordu adaları arasında hizmet verecek.

 

Multi Maritime şirketi tarafından tasarlanan feribotlar 35 metre uzunluğa ve 8 metre genişliğine sahip. Her biri 350 yolcu taşıyacak olan feribotlar buz tutmuş denizlerde de verimli bir şekilde özelliğine sahip.

 

Boreal CEO’su Kjetil Førsvoll, çevre için önemli tasarruflarda bulunduklarını belirterek yüksek kalite sağlayacak yenilikçi teknolojileri kullandıklarını bildirdi.

 

Førsvoll, Sefine Tersanesi’nin yüksek deneyime sahip ve aynı zamanda Norveç’e feribot inşa eden ilk tersanelerden biri olduğunu söyledi.

 

Boreal 2020’nin başında resmi otorite Ruter ile Oslo Fiyordu adalarında hizmet vermek için anlaşma yapmıştı. Bölgede 1 Kasım 2021’den 1 Kasım 2034’e kadar çalışacak olan Boreal, bu hizmetinde Sefine’nin inşa edeceği feribotları kullanacak.

 

Proje Oslo şehri ve Ruter için de ayrı önem taşıyor. Şehir, bu yeni proje ile dünyanın ilk sıfır emisyonlu şehri olduğunu açıklayacak.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Sefine, Tersanesi, Norveç'e, 5, elektrikli, feribot, inşa, edecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı