Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 17:41
 
Sanmar, İtalya’ya yenilenmiş serisinin ilk örneğini inşa ediyor
Dünyanın en büyük römorkör üreticilerinden olan Sanmar Tersanesi, Boğaçay serisinin yenilenmiş versiyonunun ilk örneğini olan Galluzzo isimli römorkörü İtalya merkezli Rimorchiatori Napolitani firması için inşa ediyor.
Gemi İnşa Haberi
Sanmar, İtalya’ya yenilenmiş serisinin ilk örneğini inşa ediyor

Dünyanın en büyük römorkör üreticilerinden olan Sanmar Tersanesi, Boğaçay serisinin yenilenmiş versiyonunun ilk örneğini olan Galluzzo isimli römorkörü İtalya merkezli Rimorchiatori Napolitani firması için inşa ediyor.

 

Sanmar Tersanelerinin en çok satan seri olan Boğaçay serisi talep her geçen gün artıyor. 24 metre boyutundaki römorkör serisi Boğaçay’ın  yenilenmiş versiyonunun ilk örneği olan Galluzo isimli römorkörü İtalya merkezli Rimorchiatori Napolitani firması için inşa ediliyor.

 

75 ton çekme gücüne çıkarılmış bu yeni model, 6 kişilik mürettebat için oluşturulan geniş yaşam mahali ile MLC 2006 kurallarına da tam uyum sağlıyor. Bu yeni römorkördeki önemli özelliklere İtalyan bayrak kurallarını karşılayacak şekilde eklenen kurtarma botu ve güverte kreyni örnek gösterilebilir.

 

Yangın söndürme operasyonu esnasında en üst düzey manevra kabiliyetinin de devam etmesi amacıyla FiFi1 notasyonlu yangın söndürme sisteminin pompası gücünü bağımsız bir dizel makinadan alıyor. Römorkör ile özelikle konteyner gemilerinin baş ve kıç kepçelerinin altında sağlıklı bir operasyon yürütebilmesi için köprü üstünden hidrolik kontrollü katlanabilir direk de mevcut.

 

40. römorkörü inşa etmenin gururu

 

Boğaçay serisinin bu yeni modelinin ilk örneği olan Galluzzo isimli römorkör, Rimorchiatori Napolitani firması için inşa ediliyor. Bu sipariş ile birlikte Sanmar Tersaneleri bu serideki 40. römorkörü inşa edecek olmanın gururunu yaşıyor. Temelde Robert Allan Ltd‘ye ait olan dizaynda Sanmar Tersaneleri’nin kendi gemi inşaatı mühendislerinden oluşan dizayn ekibinin çok önemli katkıları bulunuyor.

 

Daha yüksek çeki gücü sağlanması için ana makinalar, Caterpillar 3516C serisinin 1800devir/dakikada 2350kW güç üreten tiplerinden seçildi. Bu makinalar düşük makina devrinde de kullanım rahatlığı sağlayan kavrama sistemine sahip olan sabit hatveli US 255 FP model Kongsberg Z-Drive pervane sistemi ile kombine edildi.

 

Mürettebat için yüksek konfor hassasiyeti

 

Kendisi de lider bir römorkör operatörü olan Sanmar, ürettiği römorkörlerde yüksek mürettebat konforu konusunda çok titiz davranıyor. Bu geliştirilmiş modelde kamaraların zemin alanları genişletilerek her kamaraya duş ve WC imkanı da sağlandı.

 

Ayrıca römorkörde yaşamı kolaylaştırıcı etkisi göz önünde bulundurularak ana güverteye çamaşırhane ve soyunma odaları da konumlandırıldı. Mutfak ve salonda da yüksek Sanmar kalitesi bu römorkörde de korundu.

 

Sanmar Tersaneleri Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Gürün, “Bu boyutlarda bir römorkör için oldukça ferah bir tekne oldu. Ekibimiz daha fazla alan yaratabilme konusunu başarılı bir biçimde yönetti” dedi.

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Sanmar,, İtalya’ya, yenilenmiş, serisinin, ilk, örneğini, inşa, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı