Sanmar, çevre dostu römorkörü Norveç'e teslim etti


Haber
08 Haziran 2021 - Salı 13:57
 
Sanmar, çevre dostu römorkörü Norveç'e teslim etti
Sanmar, Norveçli operatör Buksér og Berging için inşa ettiği iki çevre dostu römorkörden ilki olan "Tier lll" römorkörünü teslim etti.
Gemi İnşa Haberi
Sanmar, çevre dostu römorkörü Norveç'e teslim etti

Sanmar, Norveçli operatör Buksér og Berging için inşa ettiği iki çevre dostu römorkörden ilki olan "Tier lll" römorkörünü teslim etti. Sanmar'ın Altınova'daki tersanesinde inşa edilen düşük emisyonlu römorköre yeni sahipleri tarafından "Bamse" adı verildi.

 

Robert Allan'ınTRAktor 3000-Z tasarımına sahip olan Bamse, 12.8m'lik kalıplanmış bir kirişe ve 6.35m'lik seyir draftına sahip. Mayıs ayı sonunda teslim edilen römorkör Norveç Brevik'te çalışacak.

 

Sanmar, son teknoloji ürünü ve düşük emisyonlu çevre dostu römorkörün inşasının her aşamasında, Robert Allan ve Buksér og Berging ile birlikte çalıştı.

 

Bamse, Buksér og Berging'e teslim edilen 6. römorkör oldu. Sanmar, 2014 ve 2015'te Norveçli operatöre, dünyanın ilk iki tamamen LNG yakıtlı römorkörü olan Borgoy ve Bokn da dahil olmak üzere 5 yeni inşa edilmiş römorkör teslim etti.

 

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Sanmar Başkan Yardımcısı Ali Gürün, "TRAktor 3000-Z römorkörleri, çevresel etkiyi en aza indirmenin güç veya performansı düşürme pahasına olmak zorunda olmadığını kanıtlıyor. Sanmar'da, teknolojik ilerleme ve inovasyon yoluyla giderek daha çevre dostu römorkörler geliştirme çabasının ön saflarında yer almaktan gurur duyuyoruz" diye konuştu. 

 

7DENİZ - ÖZEL 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Sanmar,, çevre, dostu, römorkörü, Norveç'e, teslim, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı