Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 15:53
 
Sahte gemi adamı belgesiyle insan kaçakçılığı operasyonu
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte gemi adamı ve acentecilik belgeleri hazırlayan şebekeye yönelik operasyon düzenledi. Operasyon sonucunda İstanbul ve Kocaeli’nde 10 kişi gözaltına alındı.
Güncel Haberi
Sahte gemi adamı belgesiyle insan kaçakçılığı operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ile Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte gemi adamı ve acentecilik belgeleri ile ülkeye kaçak göçmen sokan şebekeye yönelik operasyon düzenledi. Operasyon sonucu İstanbul ve Kocaeli’de 11 adresi düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü ile Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte gemi adamı ve acentecilik belgeleri ile göçmen kaçakçılığı yapan şebeke ile ilgili çalışma başlattı.

 

 

Sahte gemi adamı belgesiyle Türkiye’ye getiriliyorlardı

 

Şebekenin Nepal, Hindistan, Bangladeş gibi Asya ülkelerinden Avrupa'ya gitmek isteyen göçmenleri sahte gemi adamı belgeleriyle transit vize alarak Türkiye'ye getirdiği belirlendi. Mültecilerin aynı yöntemle gemide çalışıyor gibi gösterilip Avrupa ülkelerine gönderilmeye çalışıldığı tespit edildi. Polis, 86 göçmenin ülkeye girişini sağladığı tespit edilen şahısların yakalanması için operasyon düzenledi.

 

53 yabancı uyruklu göçmen tespit edildi

 

İstanbul ve Kocaeli'de 11 adrese ve şüphelilerin kullandıkları araçlara yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alınırken, ikametlerde toplam 53 yabancı uyruklu düzensiz göçmen tespit edildi. İkametlerde yapılan aramalarda ise 2 adet tabanca, 34 adet sahibi olmayan pasaport, 16 adet sahte olduğu değerlendirilen gemi adamı cüzdanı, 19 adet sahte belge düzenlemek için kullanılan kaşe ve acentecilik faaliyetinde kullanılan çok sayıda sahte belge ele geçirildi. 

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Sahte, gemi, adamı, belgesiyle, insan, kaçakçılığı, operasyonu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı