Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 13:29
 
Şahika Ercümen ve Emilia Biala, yeni dalgıçlar yetiştiriyor
Dünya dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Polonyalı dalış rekortmeni Emilia Biała ile birlikte hem yeni sporcular yetiştirmek hem de özellikle yaz aylarında yaşanan suda boğulma vakalarının önüne geçebilmek adına temel dalış eğitimi etkinlikleri ve antrenman kampları başlattı.
Güncel Haberi
Şahika Ercümen ve Emilia Biala, yeni dalgıçlar yetiştiriyor

Ercümen ve Biała’nın 12 yaş üstü ve yüzme bilen katılımcılara yönelik gerçekleştireceği eğitimler, 12-14 Temmuz tarihlerinde Ayvalık’ta; 25-26, 27-28, 29-30 Temmuz ve 30 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında ise Kaş’ta gerçekleşecek. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde hâlâ her sene onlarca boğulma vakası yaşandığına dikkat çeken milli sporcu Şahika Ercümen bu eğitimleri, herkesin suda kendini rahat hissedebilmesi, acil bir durumda kendini kurtarabilmesi veya müdahale edebilmesi amacıyla planladıklarını dile getiriyor.

 

 

“Ayrıca ülkemizden yeni başarılı sporcular çıkması en büyük gayem. Yaz boyunca Ayvalık ve Kaş’ta eğitimlerimiz devam edecek” şeklinde konuşan Şahika Ercümen ile Emilia Biała’in gerçekleştireceği 2 günlük eğitimlerin sonunda katılımcılara uluslararası bir sertifika da verilecek.

 

 

 

 

 

 

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Şahika, Ercümen, ve, Emilia, Biala,, yeni, dalgıçlar, yetiştiriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı