Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 12:39
 
Petrol Ofisi’nden ‘deniz kirliliği acil müdahale’ tatbikatı
Petrol Ofisi, deniz kirliliği acil müdahale tatbikatı gerçekleştirdi.
Eğitim Haberi
Petrol Ofisi’nden ‘deniz kirliliği acil müdahale’ tatbikatı

Petrol Ofisi, olası petrol sızıntılarına yönelik deniz kirliliği acil müdahale tatbikatı gerçekleştirdi. Tesisin önünde yapılan iskele yakınlarında yapılan tatbikatta senaryo gereği denize petrol veya ürünleri sızıntısı oluştuğu ihbarı üzerine kirliliği bertaraf etme için birimler harekete geçirildi.

 

Denizdeki kirlilik fark edilir edilmez, tatbikata dahil edilen Sancak Denizciliğe ait iki tekne de destek vererek sızıntı bölgesine ulaştı. Ekipler denize karışan kirliliğin yayılmasını önlemek amacıyla sızan su yüzeyindeki atık geniş alana yayılmaması, kıyıyı kirletmemesi için etrafı sosis olarak tabir edilen bariyerlerle çevirerek bir noktaya hapsedildi.

 

İkinci aşamada bariyerler teknelerin yardımıyla belli bir bölgeye çekilerek, sızan kirletici madde kıyıya yakın bölgede deniz suyu yüzeyinden alındı ve bertaraf edilmek üzere dışarı çıkarıldı.

 

Petrol Ofisi’nin rutin olarak zaman zaman düzenlediği deniz kirliliği acil müdahale tatbikatlarından biri daha başarıyla gerçekleştirilerek tamamlandı.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Petrol, Ofisi’nden, ‘deniz, kirliliği, acil, müdahale’, tatbikatı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı