Ordu’da ücretsiz kano kursu hizmete açıldı
Haber
14 Eylül 2020 - Pazartesi 15:51
 
Ordu’da ücretsiz kano kursu hizmete açıldı
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Ordu’nun Altınordu ilçesinde ücretsiz kano kursu açıldı.
Güncel Haberi
Ordu’da ücretsiz kano kursu hizmete açıldı

Pandemi nedeniyle verilen aranın ardından sosyal mesafe kuralları çerçevesinde, yeni dönem yaz spor okulu kurs kayıtları başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile Durugöl mevkisinde bulunan sporcu eğitim merkezi bahçesine yapılan kano ve rafting kayıkhanesinin hizmete girmesiyle kursu açıldı. Türkiye Kano Federasyonu tarafından gönderilen yeni kano ve kano ekipmanları ile daha çok gence kano eğitimi verilmesi planlanıyor. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Kano Antrenörü Emre Yılmaz nezaretinde ücretsiz kurs kayıtları ve antrenmanlar devam ediyor.

 

Hem spor hem de beden sağlığı açısından yararlı bir spor dalı olan kanonun, insanlarda metabolizmayı hızlandırmaya faydası, eklem sağlığının gelişmesinde faydalı olduğu, vital kapasitenin artmasında yararlı olduğu biliniyor.

 

Kanocu Gökhan Dalkılıç, yaklaşık 1, buçuk yıldır kano yaptığını ve güzel bir branş olduğunu belirtirken, kanocu Zeynep Asya Kahraman da sosyal hayatta önemli bir yeri olan kano sporuna herkesi davet etti. Sporcular ayrıca emeği geçenlere teşekkür etti.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Ordu’da, ücretsiz, kano, kursu, hizmete, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı