Haber Detayı
23 Şubat 2020 - Pazar 15:12
 
Novumare, insansız deniz araçlarıyla Boat Show Tuzla'da
Deniz teknolojileri alanındaki projeleriyle Türkiye'de önemli bir yere sahip Novumare Technologies, Türkiye’de bir ilk olan insansız su-üstü ve su-altı platformlarını Boat Show Tuzla Fuarı’nda sergileyecek.
Yan Sanayi Haberi
Novumare, insansız deniz araçlarıyla Boat Show Tuzla'da

Deniz teknolojileri alanındaki projeleriyle önemli bir yer edinen Novumare Technologies, merakla beklenen insansız su – üstü ve su – altı platformları ile 07-15 Mart tarihlerinde gerçekleşecek Boat Show Tuzla Fuarı’ndaki yerini alacak.

 

NovuMare Technologies Genel Müdürü Semih Ege: Teknolojik çözümler sunmayı hedefliyoruz

 

Deniz endüstrisi odağında Ar-Ge ihtiyaçlarını karşılamayı ve geleneksel operasyonların dijitalleşmesi konusunda gemi işletmecileri, gemi sahipleri ve liman otoritelerine çeşitli hizmetler sunmayı amaçlayan bir teknoloji şirketi olan NovuMare Technologies Genel Müdürü Semih Ege, Ar-Ge faaliyetleri sayesinde müşterilerine her türlü operasyon ortamında hem düşük maliyetli hem de kolay entegre edilebilen yüksek kaliteli ve teknolojik çözümler sunmayı amaçladıklarını bildirdi. 

 

 

Novumare Türkiye’nin dünyadaki yerini güçlendiriyor

 

Şirket aynı zamanda, geliştirilen bu projeler ile sektörün dijitalleşme ihtiyacını karşılarken ülkemizin deniz teknolojileri konusunda dünya çapında bulunduğu yerin güçlenmesine de önemli katkılar sunuyor. NovuMare Kurucu Ortağı ve Teknoloji Yöneticisi Ömer Berkay Dağlı, Türkiye’de denizcilik teknolojileri üzerine çalışan az sayıda firmalardan biri olduklarını ve bu sebeple yerel ihtiyaçları daha iyi anlayarak her türlü müşteri segmentine daha doğru ve yerinde çözümler sunabileceklerinin altını çiziyor.

 

 

Novu-X

 

Novu-X, Novumare tarafından geliştirilen otonom su-üstü platformudur. Öncelikli olarak hidrografik inceleme, batimetrik inceleme ve güvenlik amaçlı gözetleme gibi çeşitli işlevlere sahip. Küçük boyutu ve hafifliği ile araç operasyon alanına kolayca taşınarak ve istenen işlemleri verimli bir şekilde gerçekleştiriyor.

 

Bu özelliklere ek olarak, birden fazla amacı tek bir sonuç ile birleştirmek için tasarlandı. Sahip olduğu katamaran gövde yapısının modüler yapıda olmasıyla, istenilen herhangi bir modül rahatlıkla sökülüp yerine kullanıcının isteği doğrultusunda yenisi takılır. Bu yapı sayesinde Novu-X belirgin bir görevi yerine getirmektense bir platform olarak kullanılarak müşteri ihtiyacını daha doğru karşılıyor.

 

Modüler yapılar arasında bulunan kilit mekanizması ile birlikte gövde su sızdırmaz ve 15 dakikalık kurulum süresinin yanında kullanılan iletişim altyapısı sayesinde operasyon mesafesi 8 kilometreye kadar çıkıyor.

 

 

Novu Deep Mini

 

Deep Mini, oşinografik araştırmalar, tekne altı sörvey işlemleri, genel su altı değerlendirmesi ve hızlı müdahale gibi sualtı gözlemi ve müşterilerin belirleyebileceği birçok farklı işlem için kullanılabilen uzaktan kumandalı yarı-otonom bir sualtı platformudur. Suda daha çevik hareket sağlayan ve aynı zamanda suyun uyguladığı yüzey sürtünme kuvvetini azaltan modern aerodinamik tasarıma sahip.

 

Projenin özellikleri arasında, maksimum 4 saat operasyon süresi, Wi-fi ile Akıllı İnternet Bağlantısı, 100 metre derinliğe kadar kullanım ve 1080p 60fps Video Kaydı imkanı bulunuyor.

 

Deep Mini liman işletmecileri, deniz dibi tarama şirketleri, tersaneler, marinalar, belediyeler, barajlar, gemi sahipleri, sörvey organizasyonları gibi birçok farklı müşteri segmentinin ihtiyaçlarını karşılar.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Novumare,, insansız, deniz, araçlarıyla, Boat, Show, Tuzla'da, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı