MSC, yeni gemisini hava temizleme teknolojisi ile donattı
Haber
21 Ekim 2020 - Çarşamba 16:15
 
MSC, yeni gemisini hava temizleme teknolojisi ile donattı
İsviçre merkezli kruvaziyer şirketi MSC Cruises, yeni yolcu gemisi MSC Seashore, Fincantieri'nin yeni nesil hava sanitasyon teknolojisiyle donattı.
Dünyadan Haberi
MSC, yeni gemisini hava temizleme teknolojisi ile donattı

İtalyan gemi yapımcısı Fincantieri, Uluslararası Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi (ICGEB) ile işbirliği içinde yolcu gemilerinde havanın kalitesini ve temizliğini arttıracak "Güvenli Hava" adlı sanitasyon sistemi geliştirdi.

 

İsviçre merkezli kruvaziyer şirketi MSC Cruises, İtalyan Fincantieri Monfalcone tersanesinde yapımı süren son teknoloji ile donatılmış yeni nesil yolcu gemisi MSC Seashore'yi 'Güvenli Hava' sanitasyon sistemi donatacak.

 

21 Temmuz 2021'de teslim edilmesi beklenen MSC Seashore, 339 metre uzunluğuna sahip.

 

Güvenli Hava sanitasyon sistemi nedir?

 

Safe Air sanitasyon sistemi, Fincantieri'nin tasarımcıları ve teknisyenleri ile merkezi İtalya'da bulunan bir araştırma enstitüsü olan ICGEB tarafından geliştirildi.

 

Enstitü, küresel sağlık krizinin yaşandığı bu günlerde işletmelere virüs enfeksiyonlarının kontrolü için yenilikçi teknolojik çözümler geliştirmeleri için bilimsel destek sağlıyor. 

 

Yeni nesil hava sanitasyon sistemi, klima sistemi ile birlikte uygulanan UV-C lambaların teknolojisine, yani C tipi ultraviyole ışınlarına dayanacak. Böylelikle hava akımı kaynağında kısa dalga boylu bir ışıkla yayılacak, organik partiküllere çarpacak ve böylece virüs, bakteri ve küf gibi hava kirleticilerinin dolaşımı önlenecek.

 

7DENİZ - ÖZEL

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: MSC,, yeni, gemisini, hava, temizleme, teknolojisi, ile, donattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı