Mersin ve İskenderun Limanları Lübnan’ın hizmetinde olacak
Haber
10 Ağustos 2020 - Pazartesi 09:45
 
Mersin ve İskenderun Limanları Lübnan’ın hizmetinde olacak
Lübnanlı yetkililerle görüşen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yaraların sarılması için Mersin Limanının Lübnan'a tahsis edildiğini duyurdu.
Liman Haberi
Mersin ve İskenderun Limanları Lübnan’ın hizmetinde olacak

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 4 Ağustos'ta meydana gelen şiddetli patlamada en az 154 kişi hayatını kaybetmişti. Patlamanın ardından liderlerin bölgeye ziyaretleri devam ediyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da feci olay sonrası Beyrut'ta gitti.

 

CUMHURBAŞKANINA ZİYARET

 

Oktay ve Çavuşoğlu, Refik Hariri Havalimanı'nda Lübnan Dışişleri Bakanı Charbel Wehbe, Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl ile AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve büyükelçilik mensupları karşıladı.

İlk olarak Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun'la görüşen Oktay, ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu.

Oktay, "Lübnan Cumhurbaşkanı Avn'a daha fazla gıda yardımına, tıbbi yardıma hazır olduğumuzu, buna devam edeceğimizi ilettik. Türkiye'nin tüm hastaneleri ve tüm hava ambulansları Lübnan'ın hizmetindedir." dedi.

 

TÜRKİYE YARDIMA HAZIR

 

"Beyrut Limanı tekrar ayağa kaldırılıncaya kadar Mersin Limanımızın ve İskenderun Limanımızın Lübnan'ın hizmetinde olacağını ifade ettik." diyen Oktay, ciddi şekilde zarar gören Beyrut Limanı ve çevresindeki binaların inşası konusunda Türkiye olarak sonuna kadar hazır olduklarını dile getirdi.

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Cengiz Tepebaş
Etiketler: Mersin, ve, İskenderun, Limanları, Lübnan’ın, hizmetinde, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı