Med Marine, Nijerya'ya iki adet pilot bot teslim ettiHaber
01 Mayıs 2021 - Cumartesi 12:56
 
Med Marine, Nijerya'ya iki adet pilot bot teslim etti
Med Marine, geçtiğimiz kasım ayında Nijerya Liman İdaresi ile imzaladığı satış sözleşmesi gereği, Lagos’taki operasyonlarda kullanılacak MED Marine ile MED-P16 serisi 2 adet pilot bot teslim edildi.
Gemi İnşa Haberi
Med Marine, Nijerya'ya iki adet pilot bot teslim etti

Med Marine ve IBK Ltd., geçtiğimiz Kasım ayında Nijerya Liman İdaresi’nin Nijerya’daki Lagos’taki operasyonları için MED-P16 serisi 2 adet pilot bot sözleşmesi imzalamıştı.

 

Nijerya Liman İdaresi, 2 adet yüksek kaliteli pilot teknesini bu hafta teslim aldı. Her iki bot da özel bir nakliye gemisiyle Türkiye'den Nijerya'ya gönderildi. Kardeş botlar, PC OBONOMA ve PC BADARIYA olarak adlandırıldı.

 

Med Marine İş Geliştirme Uzmanı Can Cicioğlu, “Nijerya Liman İdaresi tarafından işletilecek IBK Ltd'ye son teknoloji MED-P16 sınıfı iki pilot botu teslim ettiğimiz için çok mutluyuz. MED-P16 sınıfı pilot botları, pilot biniş operasyonlarının gereklerine özgü benzersiz özellikler sunmaktadır. Teknelerin yapım sürecinde Med Marine, IBK Ltd ve Nijerya Liman İdaresi arasındaki iyi iletişim ve işbirliği sayesinde, iki adet yüksek kaliteli pilot botumuzu teslim ettik. Bu satışın, uzun vadeli bir ilişkiye zemin hazırlamasını umuyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Camarc tarafından tasarlanan MED-P16 serisi pilot tekneler, çelik gövdeli ve alüminyum yapıya sahip ve çift çeneli gövdelerinin yanı sıra her yönden olağanüstü deniz tutuşu sağlıyor.

 

Her bot, 16.50 metre uzunluğunda ve 4,8 metre genişliğe sahip. Kompleman alanı, 2 mürettebat ve 6 pilot barındırıyor. Alt konaklama birimine erişim, kaptan köşkünün arka ucundaki limana doğru yapılıyor. Alt konaklama, yemek alanı, WC, mutfak, depo alanları ve 2 kişilik kabini içeriyor.

 

 

7DENİZ

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Med, Marine,, Nijerya'ya, iki, adet, pilot, bot, teslim, etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı