Med Marine'den SAAM Towage'ye 6'ncı römorkör
Haber
06 Ocak 2021 - Çarşamba 09:19
 
Med Marine'den SAAM Towage'ye 6'ncı römorkör
Türkiye'nin önemli römorkör üreticilerinden Med Marine, Amerika kıtasında 12 ülkeye hizmet veren SAAM Towage’ye altıncı römorkörü teslim etti.
Gemi İnşa Haberi
Med Marine'den SAAM Towage'ye 6'ncı römorkör

Türkiye'nin önemli römorkör üreticilerinden Med Marine, Amerika kıtasında 12 ülkeye hizmet veren Şili merkezli SAAM Towage’ye Efesan Port isimli MED-A2575 sınıfı altıncı römorkörü teslim etti. Bölgeye gidecek yedinci römorkör için hazırlık yapılıyor.

 

SAAM Tarqui adı verilen römorkör, SAAM Towage’nin Ekvator’daki filosuna katılacak. SAAM Towage daha önce MED Marine’den Robert Allan tasarımı MED-2575’lerden 5 adet daha satın almıştı.

 

Çok yönlü römorkörler

 

SAAM Teknik Direktörü Pablo E. Caceres, teslimatla ilgili “SAAM TARQUI’yi operasyonlarımıza tanıtmaktan, özellikle de onun boyut ve güç kombinasyonundan sonra çok mutluyuz. Bunlar, kısıtlayıcı çalışma alanlarına uyum sağlayabilen çok yönlü bir römorkörler. Müşterilerimi itme/çekme yetenekleri açısından tatmin etmemize olanak tanıyor” dedi.

 

Uzun yıllara dayalı deneyim 

 

Med Marine Satış Müdürü Melis Üçüncü de şunları söyledi: “SAAM Itza, MED-A2360 römorkörünü SAAM Guatemala’ya teslim ettikten bir yıl sonra SAAM’ın bu tekrar siparişinden çok memnunuz. SAAM Tarqui, Med Marine’in inşaat ve işletim konusunda güçlü uzmanlığa sahip olduğu bir başka tasarım olan MED-A2575 sınıfına ait. Bu tasarımda farklı baba çekme seçeneklerine sahip 11 ünite inşa edip teslim ettik ve bunları milli filomuzda kullanma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahibiz. Med Marine’in SAAM için güvenilir bir iş ortağı olduğuna inanıyoruz ve önceki teslimatımızla kendimizi kanıtladık. SAAM’ın güvenine değer veriyor ve bu işbirliğinin daha uzun yıllar devam etmesini diliyoruz.”

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Med, Marine'den, SAAM, Towage'ye, 6'ncı, römorkör, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı