Med Marine, Covurlui'yi AFDJ'ye teslim etti


Haber
01 Haziran 2021 - Salı 13:45
 
Med Marine, Covurlui'yi AFDJ'ye teslim etti
Türkiye'nin, kılavuzluk ve römorkör hizmetleri alanında önde gelen firmalarından Med Marine, inşa ettiği buz sınıfı serisi römorkörlerin ikincisini AFDJ'ye teslim etti.
Gemi İnşa Haberi
Med Marine, Covurlui'yi AFDJ'ye teslim etti

Türkiye'nin önde gelen gemi yapımcısı ve işletmecisi Med Marine, 30m ve 55 TBP MED-A3055-ICE-SUPER sınıfı ASD römorkörü Covurlui’yi, Romanya Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı bir kuruluş olan AdministratiaFluviala a Dunarii de Jos RA Galati’ye (AFDJ) teslim etti.

 

Serinin ilk römorkörü Sulina 2’nin teslimi, 20 Mayıs 2021’de gerçekleştirilmişti.

 

MED-A3055-ICE-SUPER sınıfı römorkör, Med Marine’nin Ereğli Tersanesi’ndeki mühendisleri tarafından, AFDJ'nin Tuna Nehri’ndeki operasyonel gereksinimleri için özel olarak inşa edildi. Römorkör ayrıcak IMO Tier III düzenlemeleri ve BV Ice Class 1A Super notasyonuna sahip.

 

Römorkör, Schottel SRP460FP sabit pervaneli ASD ünitelerine, THR Marine baş ve kıç vinçleri ile her biri 1.902 kW güç sağlayan iki adet Caterpillar 3512C dizel Tier III ana makina ile donatılmıştır.

 

Med Marine Türkiye tarafından inşa edilen Covurlui, Tuna nehrinde Braila (km 175) ile Sulina Bar arasında devriye gezecek ve bu bölgedeki deniz yolu trafiğinin emniyet ve güvenliğinin artırılmasına katkıda bulunacak.

 

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Med Marine İş Geliştirme Müdürü Muhammet Gökhan, "Yüksek kaliteli römorkörümüz Covurlui’yi tamamlayarak, AFDJ'ye başarıyla teslim etmiş olduğumuz için çok mutluyuz. Hem inşa hem de teslim sürecinde, iyi bir işbirliği gerçekleştirdiğimize inanıyorum" dedi.

 

Covurlui'nin özellikleri:

 

Length Overall: 30,00m

Extreme Beam (Including Fenders): 10,50m

Depth Moulded: 4,85m

Gross Tonnage: 375 GT

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Med, Marine,, Covurlui'yi, AFDJ'ye, teslim, etti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı