Med Marine, Cey Grup'a iki römorkör sattı
Haber
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 16:53
 
Med Marine, Cey Grup'a iki römorkör sattı
Türkiye’nin önde gelen römorkör operatör ve inşa firmalarından Med Marine ile Ceyport iki römorkör ve bir palamar botu için sözleşme imzaladı. Satın alınan römorkörler ve palamar botu, Ceyport’un Tekirdağ Port operasyonlarında kullanılacak.
Gemi İnşa Haberi
Med Marine, Cey Grup'a iki römorkör sattı

Türkiye’nin önde gelen römorkör operatör ve gemi inşa firmalarından Med Marine ile Ceyport iki römorkör ve bir palamar botu için sözleşme imzaladı. Satın alınan deniz araçları, Tekirdağ Port operasyonlarında kullanılacak.

 

Med Marine Satış Müdürü Melis Üçüncü, “Deniz araçlarımızın dünyada olduğu gibi Türkiye’de de talep görmesiyle gurur duyuyoruz. İşbirliği yapmaya başladığımız Cey Group ile ortaklığımızı daha güçlendirmeyi umuyoruz. Med Marine filosunda kendini kanıtlamış olan römorkörlerimizin Cey Group filosu için de yararlı olacağına inanıyoruz” dedi.

 

Berzan Avcı: İşbirliğimiz sürecek 

 

Ceyport Tekirdağ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Berzan Avcı ise işbirliğiyle ilgili olarak şunları söyledi; “Yeni römorkörler Ceyport Tekirdağ’ı daha kararlı hale getirecek. Med Marine’e yakın işbirlikleri ve yapıcı yaklaşımları nedeniyle teşekkür ediyoruz. Gelecekte de işbirliğimizin devam etmesini umuyoruz”

 

İsimleri CEY V ve CEY VI olarak değiştirildi

 

Robert Allan tasarımı römorkörler daha önce Med Marine’in kendi filosunda görev yapıyordu. Evyap M adını taşıyan römorkör, satışın ardından CEY V adını aldı. 22.5 metre uzunluğunda, 8.8 metre genişliğindeki CEY V 40 ton çekiş gücüne sahip. Diler Port adlı römorkör ise satışın ardından CEY VI adını aldı. 18.28 metre uzunluğunda ve 6.70 metre genişliğindeki CEY VI 30 ton çekiş gücüne sahip.

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Med, Marine,, Cey, Grup'a, iki, römorkör, sattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı