Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 12:30
 
Martı’da Adalar ve Boğaz hattı seferleri başladı
Martı Projesi olarak bilinen Kabataş Meydanı ve Transfer Merkezi’nin ilk etabı bugün açıldı. Bugün itibariyle Adalar ve Boğaz hattına düzenli vapur seferleri yapılıyor.
Güncel Haberi
Martı’da Adalar ve Boğaz hattı seferleri başladı

Kamuoyunda Martı Projesi olarak bilinen Kabataş Meydanı ve Transfer Merkezi’nin ilk etabı bugün açıldı. Şehir Hatları 2 yıl aradan sonra bugün Adalar ve Boğaz hattına vapur seferleri başladı. Projenin hizmete girmesiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beyaz Masa ekibi ilk vapur seferi yolcularına karanfil dağıttı.

 

 

İBB Beyaz Masa ekibi ilk yolculara karanfil dağıttı

 

Temmuz 2016’da yapımına başlanan Kabataş Meydanı ve Transfer Merkezi Projesi'nin ilk etabı tamamlandı. Projenin ilk etabında şehir hatlarına ait 708 metrekarelik geçici terminal binası ile şehir hatlarının sefer yapacağı ve gemi bağlayacağı iki iskelenin yapımı bitirildi. Üç yolcu salonu, iskele amirliği, personel donatı alanından oluşan iskele binasına, sefer saatlerini gösteren dijital panolar, biletmatik ve turnikeler yerleştirildi. Bugün itibari ile de Adalar ve Boğaz hattında düzenlenen seferler başladı. İBB Beyaz Masa ekibi tarafından ise vapur seferlerinin ilk yolcularına karanfil dağıtıldı. 

 

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Martı’da, Adalar, ve, Boğaz, hattı, seferleri, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı