Los Angeles Limanı, mali yılı rekorla kapattı
Haber
26 Temmuz 2021 - Pazartesi 18:06
 
Los Angeles Limanı, mali yılı rekorla kapattı
Los Angeles Limanı, mali yılını 10,87 milyon TEU'luk hacimle kapatarak rekor kırdı.
Liman Haberi
Los Angeles Limanı, mali yılı rekorla kapattı

Los Angeles Limanı, mali yılını 10,87 milyon TEU'luk hacimle kapatarak rekor kırdı. En işlek limanlardan biri olan Los Angeles Limanı, Haziran ayındaki 876.430 TEU ile en yoğun Haziran ayını geçirdi. Los Angeles Limanı son 12 ayda, 8 aylık rekoru aşarak ilk iki çeyrekte en yüksek performansı gösteren liman oldu.

 

ABD'nin en büyük konteyner limanında ithalat talebinin devam etmesi canlılığını koruyor. Los Angeles Limanı İcra Direktörü Gene Seroka, “Önemli ekonomik göstergelerin tümü, ABD tüketici harcamalarının 2021'in geri kalanında güçlü kalacağını gösteriyor” dedi.

 

Seroka, “Tüm bu kilometre taşları ilham verirken, kargo rekor bir hızda hareket etmeye devam ediyor ve aksiyonda herhangi bir durgunluk yok, devre arası yok. Bu liman kompleksinden verimliliğin her zerresini çıkarmaya devam etmeliyiz" dedi.

 

Seatrade Maritime News'in haberine göre, Los Angeles ve Long Beach limanlarına girmek için San Pedro Körfezi'nde 20'den fazla konteyner gemisinin demirli beklemesi nedeniyle limanlarında tıkanıklığın yeniden oluşmaya başlıyor. 

 

7DENİZ - ÖZEL 

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Los, Angeles, Limanı,, mali, yılı, rekorla, kapattı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı