Lojistik sektöründe dijitalleşme artıyorHaber
13 Nisan 2021 - Salı 15:12
 
Lojistik sektöründe dijitalleşme artıyor
Türkiye'nin en büyük lojistik sağlayıcılarından biri olan Merden Lojistik, ShipsGo ürünlerini kullanarak dijitalleşme sürecini devam ettiriyor. ShipsGo konteyner takip ve rota arama hizmetlerinin Türkiye’de ilk kullanıcılarından olan Merden Lojistik, yeni nesil dijital network platformu TeuSmile’ın ilk üyelerinden oldu.
Lojistik Haberi
Lojistik sektöründe dijitalleşme artıyor

Global Konteyner takip platformu ShipsGo, konteyner takip ve rota arama hizmetlerine ek olarak, yeni nesil “freight forwarder network” hizmeti olan TeuSmile’ı mart ayı içerisinde müşterileri ile buluşturmaya başladı. TeuSmile, üyelerin konteyner taşıma verilerini kullanarak, şeffaflığın ön planda olduğu bir networking anlayışı benimsiyor. Üyelerin rota bazlı popülerlik sıralaması, tahmini TEU hacmi, liman çeşitliliği, ülke sayısı gibi veriler klasik network yapılarında yer alan "güvenilir acente" bulma ihtiyacına çözüm getirmek amacı ile kullanılıyor.

 

“Doğru rotada doğru acente” kurgusuyla yola çıkan TeuSmile, üyelerine güçlü oldukları rotaları öne çıkarma ve performansını sayısal verilere dökme olanağı da veriyor. Kullanıcılar, profillerinde adres ve iletişim detayları dışında; aktif çalışılan rota ve armatörleri, TEU bazlı taşıma performansı gibi ShipsGo platformunun anonim verileri aracılığıyla dijital analitik bir iş özetine sahip oluyor.

 

Merden Lojistik, ShipsGo ürünlerini kullanarak dijitalleşme sürecini devam ettiriyor. ShipsGo konteyner takip ve rota arama hizmetlerinin Türkiye’de ilk kullanıcılarından olan Merden Lojistik, yeni nesil dijital network platformu TeuSmile’ın ilk üyelerinden oldu. 

 

Merden Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Bahadır Karagöz, ShipsGo ile lojistik alanında veri güvenilirliği ve şeffaflığı konusunda kullanıcılarına sunduğu dijitalleşme süreci hakkındaki yorumlarını şöyle aktardı; “Özellikle son zamanlarda içinde bulunduğumuz pandemi süreci, hızlandırılmış bir şekilde bizlere dijitalleşmenin gerçek bir rekabet alanına dönüştüğünü gösterdi. Merden Lojistik olarak kuruluşumuzdan itibaren, bu dönüşümün takipçisi ve bilincinde olarak ilerliyoruz. Vizyonumuz doğrultusunda, dijital konteyner taşıma platformu olan ShipsGo ile dijital alanda pazarlama ve iş geliştirme üzerine bir işbirliği içinde olduğumuzu duyurmak isteriz. ShipsGo'nun bizlere sağladığı en önemli faydalardan bir tanesi; kullanıcıların iyi olduğumuz bir rotayı aradıklarında onlara kendi firmamızı gösterebilme fırsatı sunuyor olması. ShipsGo'nun denizyolu rota arama servisinin, başta ülkemiz limanları olmak üzere dünyada günlük ortalama 4-5 bin arası kullanıcı tarafından ziyaret edildiğini biliyoruz.”

 

Lojistikte dijital dönüşümün önemi doğrultusunda kendini her geçen gün yenileyen ve kullanıcılarının taşıma performansını analitik verilere dönüştürerek dijital pazarlama alanında aktifliklerini arttıran ShipsGo ile lojistik endüstrisi geleneksel işleyişinin sahip olduğu yaklaşımın dışına çıkarak sektörde uzun zamandır arayışı içinde oldukları şeffaf veriye de erişebildiklerini belirten Bahadır Karagöz, dijitalleşme sürecinde ShipsGo ile iş birliğine devam edeceklerini de belirtti.

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Cengiz Tepebaş
Etiketler: Lojistik, sektöründe, dijitalleşme, artıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı