Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 14:50
 
Liberya Bayrağı, gemi kayıt sürecini kolaylaştırıyor
Liberya bayrağı, gemi kaydettirme ve kayıt yenileme süreçlerini daha kolay hale getirme çabasının bir parçası olarak 1 Ocak 2020 itibariyle Hızlandırılmış Tescil Süreci (ERP) başlatacağını duyurdu.
Deniz Ticareti Haberi
 Liberya Bayrağı, gemi kayıt sürecini kolaylaştırıyor

Liberya bayrağı, gemi kaydettirme ve kayıt yenileme süreçlerini daha kolay hale getirme çabasının bir parçası olarak 1 Ocak 2020 itibariyle Hızlandırılmış Tescil Süreci (ERP) başlatacağını duyurdu. Bu yeni süreç, gereklilik sayısını azalttığından ve de meşakkatli idari işlerin yerini teknolojinin ve dijital dosyaların almasına olanak tanıdığından dolayı çok daha kolay. Yeni ERP, Liberya'nın gereksiz iş akışlarını azaltma, zamandan tasarruf sağlama ve müşterilere daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak üzere teknolojiden faydalanma taahhüdünün iyi bir örneği.

Liberya Uluslararası Gemi ve Şirket Sicili'nin (LISCR) ABD merkezli COO'su Alfonso Castillero, konuyla ilgili şunları dile getirdi: "Bu kayıt süresinde 50'lik bir düşüş demek. Zaman çok önemli ve biz de rakiplerimizden daha hızlı ve çok daha kolay çözümler sunmak istiyoruz. Topladığımız veriler ve yazılımlarımız ile artık aynı bilgiyi iki kez sorarak müşterilerimize yük oluşturmamız da gerekmiyor.

 

Diğerlerinden kendimizi ayrıştırmaya devam etme niyetindeyiz. Müşterilerimizin hayatlarını daha da kolaylaştıracağız."

 

Liberya Sicili Baş Sicil Memuru Greg Maj de bu yeni sürecin faydalarını anlattı: "Gemi güvenlik incelemesi elektronik olarak ve dakikalar içinde yapılırken, tüm destekleyici belgeler de, artık kayıt öncesi ve kapanış sonrası elektronik formda kabul ediliyor. Dahası veri alışverişi zaten otomatik olarak yapıldığından artık çoğu RO için ilk kayıtta klas belgeleri de şart değil."

 

ERP'nin diğer farklı uygulamaları arasında kayıt için kısaltılmış başvuru, kayıtlı imzaların kurum içinde doğrulanması, orijinal belgelerin dijital sürümlerinin kabul edilmesi, Yetki Kanıtı için daha az gereklilik ve çok daha fazlası yer alıyor. Yeni yıla güçlü bir başlangıç olan bu yeni süreç, öncekinden çok daha kolay ve verimli ve de daha önemlisi, müşterilerin zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlıyor.

 

Liberya Sicili, süreçlerini kolaylaştırmak için güçlü teknolojik yatırımlarına devam ediyor ve bu vizyonunun bir sonucu olarak da 2019 yılında 20 milyon GRT büyüme kaydetti. Müşteriler, artık farkları ve Liberya Sicilinin sunabileceklerini daha iyi görebiliyor.

Liberya Sicili'nin gemi sahiplerine en yüksek kalitede sunduğu hızlı ve yenilikçi hizmetlerle en yüksek gemi ve mürettebat güvenlik standartlarını başarılı bir şekilde birleştirdiği köklü bir başarı geçmişi var. Dahası, gemicilik sektörünün güvenliğini ve etkinliğini sürdürmek ve iyileştirmek ve de denizlerin daha iyi ve her zaman korunmasını sağlamak amacıyla tasarlanmış uluslararası yasaları desteklediği için edindiği hak edilmiş bir itibara da sahip.

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Cengiz Tepebaş
Etiketler: , Liberya, Bayrağı,, gemi, kayıt, sürecini, kolaylaştırıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı