Lashing sigortası tüm dünya limanlarında geçerli
Haber
22 Mayıs 2021 - Cumartesi 09:40
 
Lashing sigortası tüm dünya limanlarında geçerli
Türkiye’nin yanı sıra diğer ülke limanlarında da kendi ekibiyle hizmet verdiklerini vurgulayan Thor Marine SA Genel Müdürü Engin Çekiç, lashing sigortasının sadece ülkemiz limanlarında değil, diğer ülkelerin limanlarında da geçerli olduğunu belirterek, sundukları hizmetleri şu şekilde sıralıyor: bağlama ve emniyete alma, kargo ambarı temizliği, marine market, gemi onarımları, genel gemi temini.
Yan Sanayi Haberi
Lashing sigortası tüm dünya limanlarında geçerli

2011 yılından bu yana denizcilik sektöründe olan Thor Marine SA, özellikle Akdeniz Bölgesi’nde önde gelen lashing (yük bağlama) firması ve bu bölgede spiral boru üreticilerinin 90’ı tarafından tercih ediliyor. Aynı zamanda Türkiye’de ilk ve tek sigorta kapsamlı lashing hizmeti verdilerini belirten Thor Marine SA Genel Müdürü Engin Çekiç, lashing hizmetinin dışında unlashing (yük çözme), ambar temizleme/yıkama ve gemi tamiri konusunda da müşterilerine çözüm sunduklarını söylüyor.

 

İki merkezden hizmet

 

İskenderun ve İstanbul olmak üzere iki merkezden hizmet verdiklerini aktaran Çekiç, “İskenderun bir sanayi merkezi olduğundan Adana, Mersin ve Antalya’ya kadar hizmet verebiliyoruz. İstanbul’dan ise Tekirdağ, Kocaeli ve Gebze’ye kadar uzanıyoruz. Her iki noktanın merkezi konumda olması bize ciddi zaman kazandırıyor. Bu da daha hızlı servis ağına sahip olmamızı sağlıyor” dedi.

 

Proje ürünler bağlıyor

 

Gemi ambar içi ve güverte üzere konu olan proje ürünleri bağladıklarını aktaran Çekiç, “Bağlama yapılmadan önce kargonun özelliğine göre bağlama açıları ve bağlama yerleri eğitimli ve sertifikalı ekibimiz tarafından hesaplanır ve bağlama işlemi gerçekleştirilir. Bizi rakiplerimizden ayıran en büyük özelliğimiz tüm lashing hizmetlerimizin sigorta kapsamında olmasıdır. Lashing kaynaklı herhangi bir hasar oluşması durumunda kargo tahliye limanına kadar firmamızın sorumluluğundadır” ifadelerini kullandı.

 

“Pandemi işleri yavaşlattı”

 

Pandemi döneminde işlerinde yaşadıkları değişiklikleri ve önümüzdeki dönemde planladıkları projelerden bahseden Çekiç, “Tüm sektörler gibi bizlerin de işlemlerinde durgunluk oldu. İthalat ve ihracatın azalması lashing hizmetlerinin de azalmasına sebebiyet verdi. Bizde bu sakin dönemimizde yurt dışına açılarak personellerimizi yurt dışındaki limanlara yönlendirerek orada lashing hizmetlerimize devam ederek ağımızı genişlettik. Bunun dışında çalışanlarımızın daha fazla donanımlı olmaları için ekstra eğitimler aldırarak çok daha tecrübeli ve eğitimli bir takım oluşturduk. Bu eğitimler ve yurt dışıyla daha fazla ilişki içinde olmak planlarımız arasında” şeklinde konuştu.

 

“Yerel satıcı olmanın avantajını kullanıyoruz”

 

Marin market hizmeti de sunan firması Thor Marine SA’nın sektördeki konumundan ve sağladığı ürünlerden bahseden Çekiç, “İskenderun’da yerel satıcı olmamızın bize sağladığı en önemli avantajı, ürünlerin her zaman stoklarımızda hazır bulunmasıdır. Stoklu çalıştığımız için de acil bir talep olması durumunda nakliye süresini beklemeden malzemeleri hemen teslim edebiliyoruz. Gerek limanlara gerek diğer lashing firmalarına ve gerekse de gemi tedarik firmalarına bu hizmeti vermekteyiz. Stoklu çalışmamız hem kendi iş akışımızı hızlandırıyor hem de diğer tedarik isteyen firmalara ürünleri hemen ulaştırabiliyor olmamızı sağlıyor” ifadesinde bulundu.

 

KAYNAK: 7DENİZ DERGİSİ

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Cengiz Tepebaş
Etiketler: Lashing, sigortası, tüm, dünya, limanlarında, geçerli,
Yorumlar
Haber Yazılımı