Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 13:11
 
Kumport’tan sektörün 'ilk AR-GE' merkezi
Türkiye’nin en büyük limanları arasında yer alan Kumport, sektörün ilk AR-GE merkezine imza attı.
Liman Haberi
Kumport’tan sektörün 'ilk AR-GE' merkezi

Türkiye’nin en büyük üç limanı arasında yer alan Kumport, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yaptığı başvurunun onaylanması ardından sektörün ilk AR-GE merkezine imza attı.

 

Kumport’un 4.5 milyon TL yatırım ile kurduğu ilk AR-GE merkezi bu yatırımla Türk limancılık sektörünün “liman 4.0”a dönüşümüne de katkı sağlamaya hazırlanıyor. İstanbul Ambarlı’da bulunan Ar-Ge merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillendi.

 

 

İlk etapta 4.5 milyon liralık yatırım

 

Kumport, sadece limancılık sektöründe değil, hayata geçirmeyi planladığı projelerle farklı sektörlerde iş birliklerinin önünü açmayı hedefliyor. Bin 479 metrekare ofis alanı ve 380 metrekare test bölümü dahil olmak üzere toplamda bin 859 metrekarelik bir alana yayılan, dijital dönüşüm süreci, proses iyileştirme gibi pek çok çalışmanın yürütüldüğü merkez, 40 kişiye istihdam sağlıyor.

 

 

Üniversiteler ile öncü ve yenilikçi çalışmalar planlanıyor

 

Bir ilki gerçekleştiren ve Türkiye’nin limancılık sektöründe Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan ilk AR-GE merkezi açmaktan gurur duyduklarını belirten Kumport CEO’su Özgür Soy, Kumport Ar-Ge Merkezi’nin gerçekleştireceği projeler ve çalışmaların birden fazla amaca hizmet edeceğini söyledi. Soy, “Müşterilerimize inovatif çözümler sunmak öncelikli hedeflerimiz arasında. Bu çerçevede Mayıs 2018 tarihinden itibaren yoğun bir şekilde çalışmalara başladık. 5 farklı proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. İlk etapta yürüttüğümüz bu projelere 4.5 milyon lira ayırdık. Ayrıca, Kumport Ar-Ge Merkezi’nin üniversiteler ile öncü ve yenilikçi çalışmalarda bulunmasını planlıyoruz. Yaptığımız tüm bu çalışmalarla gerek ülke ekonomisine gerekse yan sanayinin gelişmesine önemli bir katkı sağlayacağız” diye konuştu.

 

7DENİZ

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kumport’tan, sektörün, 'ilk, AR-GE', merkezi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı