KRN Lines, Libya'ya düzenli Ro- Ro seferlerine başladıHaber
24 Haziran 2021 - Perşembe 17:27
 
KRN Lines, Libya'ya düzenli Ro- Ro seferlerine başladı
Karanfil Group şirketlerinden KRN Lines, Türkiye'den Libya'ya bugüne kadar deneme amaçlı düzenlediği Ro-Ro seferlerini ikili ticaret hacminin artırılması amacıyla düzenli olarak yapmaya başladı.
Deniz Ticareti Haberi
KRN Lines, Libya'ya düzenli Ro- Ro seferlerine başladı

Karanfil Group şirketlerinden KRN Lines, Türkiye'nin Libya ve Afrika'ya yönelik ihracatını artıracak bir yeniliğe imza attı. İki ülke arasında deniz taşımacılığı ve anahtar teslim lojistik çözümleri sunan Karanfil Group'un 35 yılı aşkın tecrübesini ve Libya'daki deneyimini taşıyan KRN Lines, Türkiye'den Libya Misurata Limanı'na gerçekleştirdiği deneme seferinin ardından Ro-Ro seferlerinin düzenli olarak yapılacağını duyurdu.

 

Direkt Ro-Ro ve konteyner servisi yapan KRN Lines, temmuz ayı itibarıyla filosuna katacağı yeni konteyner gemiler sayesinde iki ülke arasında haftalık düzenli konteyner hat servisine başlayacak.

 

Ticaret hacminin artmasına katkı sağlayacak

 

İstanbul, Kocaeli, Samsun, İzmir, Mersin ve İskenderun limanlarından Libya Misurata'ya direkt Ro-Ro ve konteyner taşımacılığı gerçekleştirecek şirket, yürür ve çekilebilir araçlar, iş makinesi, dorse, treyler, tank, tüm konteyner çeşitleri gibi taşıyacağı yüklerle Türkiye ile Libya ve Türkiye ile Afrika arasındaki ticaret hacminin artmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

 

 

Gemiler 4 günde Libya'da olabilecek

 

Konuya ilişkin değerlendirme yapan Karanfil Group CEO'su Fatih Sarı, "Kurduğumuz hat ve seferler sayesinde direkt 4 günde Libya'da olabileceğiz. Bu sayede Türk üreticilerine, sanayicisine ve ihracatçısına ciddi avantaj sağlayabilecekleri bir fırsat sunmuş oluyoruz. Daha kısa sürede ve daha uygun fiyatlarla ürünlerini Libya'ya ve oradan Afrika'ya sunabilecekleri bir hat sunuyoruz" dedi.

 

Düzenli kargo ve Ro-Ro seferlerinde ilk olacak 

 

Türkiye ile Libya arasında Ro-Ro seferlerinin daha önce denendiğini ancak devamlılık sağlanamadığını kaydeden Sarı, halihazırda İstanbul, Gemlik, İzmir ve Mersin limanlarından Libya'nın Misurata, Tripoli, Al Khoms ve Bingazi limanlarına konteyner servislerinin bulunduğunu belirterek, "Düzenli konteyner servisi dışında düzenli Ro-Ro ve kargo seferlerini ilk kez biz gerçekleştiriyoruz. Misurata limanı ile başladık. Türkiye'den İstanbul İzmir, Mersin, İskenderun, Kocaeli ve Samsun limanlarından düzenli seferlerimiz gerçekleşecektir. Karanfil Group'un 35 yılı aşkın deneyimi sayesinde Türk denizciliğini daha ileri götürecek projelere imza atmaya devam edeceğiz. Düzenli Ro-Ro ve kargo seferleri, başta Libya olmak üzere tüm Afrika'ya yönelik ticaretimizi artıracak. Aynı zamanda iki ülke arasında her geçen gün ileri giden ilişkilere de katkı sunacak. Türk denizciliğini daha da ileri götürme yolunda yeniliklere imza atmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

 

7DENİZ 

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: KRN, Lines,, Libya'ya, düzenli, Ro-, Ro, seferlerine, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı