KOSDER'den Türk gemisinin hukuk dışı aranmasına kınama
Haber
24 Kasım 2020 - Salı 10:57
 
KOSDER'den Türk gemisinin hukuk dışı aranmasına kınama
KOSDER, Arkas Denizcilik'e ait M/V Roseline A gemisinin Doğu Akdeniz'de durdurularak aranmasının uluslararası hukuk kurallarına ve denizcilik teamüllerine aykırı bir saldırı olduğunu ve müdahaleyi şiddetle kınadığını belirtti.
Sektörden Haberi
KOSDER'den Türk gemisinin hukuk dışı aranmasına kınama

Alman Fırkateyni'nin Libya'ya yardım ve gıda malzemesi götüren Akdeniz'de Arkas Denizcilik'e ait M/V Roseline A isimli gemiyi Doğu Akdeniz'de uluslararası hukuka aykırı bir şekilde durdurarak arama yapmasına denizcilik sektöründen de tepkiler geldi. Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) yaptığı açıklamada saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, Arkas Denizcilik'e geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

KOSDER'in açıklaması şöyle;

 

"Türk deniz ticaret filomuzda yer alan ArkasDenizcilik’e ait M/V Roseline A gemisine yapılan uluslararası hukuk kurallarına ve denizcilik teamüllerine aykırı saldırgan ve dayanaksız müdahaleyişiddetle kınıyoruz. Bu hukuksuz olaya maruz kalan ArkasDenizcilik’e ve bütün olumsuzluklara rağmen takdire şayan bir duruş sergileyen Roseline A gemisi mürettebatına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

 

7DENİZ 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: KOSDER'den, Türk, gemisinin, hukuk, dışı, aranmasına, kınama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı