Kocaeli, Marmara Boat Show'a hazırlanıyor
Haber
14 Kasım 2019 - Perşembe 15:59
 
Kocaeli, Marmara Boat Show'a hazırlanıyor
Kocaeli’nin en büyük denizcilik fuarı Marmara Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı “Marmara Boat Show”, 22-26 Ocak 2020’de gerçekleşecek. Bu sene ilki yapılan fuara 600’ün üzerinde firma katılacak.
Sektörden Haberi
Kocaeli, Marmara Boat Show'a hazırlanıyor

Marmara Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı “Marmara Boat Show”, İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Kocaeli Şubesi katkılarıyla 22-26 Ocak 2020 tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılacak. İMEAK DTO Kocaeli Şubesi bugün Marmara Boat Show ile ilgili açıklamalarda bulunmak üzere basın mensuplarıyla bir araya geldi. Düzenlenen toplantıya İMEAK DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Can Özgülenç, Anadolu Ekspo Ortakları Saadettin Haymana ile Cem Aydın katılım gösterdi.

 

Bu sene ilki gerçekleşecek

 

Düzenlenecek fuar hakkında bilgiler veren İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Doğusel, “105 kilometre Marmara’daki deniz kıyımız, Karadeniz ve Sapanca’daki kıyılarımız var. Kocaeli aynı zamanda da bir fuarcılık kenti. Dünyadaki fuarcılığı gördüğünüz zaman çok ciddi anlamda kente gelişim sağlıyor. Marmara Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı Marmara Boat Show olarak ilkini Ocak ayında gerçekleştireceğiz. Kocaeli’den denizcilik sektörüne sağlayabileceğimiz katkıları yapmaya çalışıyoruz. Kocaeli’nin denizcilik sektörü içerisinde en önemli kentlerden birisi olması için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

 

 

İMEAK DTO’ya teşekkür

 

Fuar adına beklentilerinin yüksek olduğunu ifade eden Anadolu Ekspo ortağı Saadettin Haymana ise, “600 katılımcı firmayla görüştük. İstanbul’daki fuarlardan daha büyük katılım bekliyoruz. Kocaeli’nin, Doğu Marmara’nın gördüğü en güzel fuar olacak inşallah. Kocaeli’ye bu fuarları getirmek çok önemli. Kocaeli’de bir takım genel fuarlar yapıp da fuarcılık yapıyormuş gibi olmak doğru bir hareket değil. Yapılan fuarları Anadolu’ya taşımak, görmesini, fikir sahibi olmasını sağlamak güzel ancak bir takım zorluklarla karşılaşıyoruz. DTO’nun verdiği destek bu bağlamda çok önemli. Başta DTO olmak üzere Büyükşehir Belediyesi ve tüm sanayi ve ticaret odalarına teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

 

 

5 gün sürecek

 

Birçok yerel ve uluslararası markanın gelecek yılki yeni sezon ürünlerini ilk defa görücüye çıkaracağı fuarda 2020 model içten ve dıştan takmalı deniz motorları sergilenecek. Tekne aksesuarları ve tekne yapım malzemeleri, sürat ve gezi tekneleri, motor yat ve güç ekipmanları, motorlu tekne, yelkenli tekne, marinalar ve donanımları, tekne tekstil ve aksesuarları, motor ve ekipmanları, su sporları donanımları, şişme bot ve kanolar, deniz giyim ve aksesuarları, deniz kurtarma ve acil durum malzemeleri, alternatif sporlar, deniz turizmi ve charter firmaları, havalandırma, ısıtma, soğutma sistemleri, güvenlik ve alarm sistemleri, elektronik cihaz ve donanımların sergileneceği fuar, ilgili dernek ve kuruluşlar gibi tüm endüstriye hakim olan geniş bir katılımcı firma profili, 5 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

 

7DENİZ

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kocaeli,, Marmara, Boat, Show'a, hazırlanıyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı